ایرنا/ معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: طرح راهداری زمستانه با حضور ۳۲ گروه به همراه ۱۴۶ دستگاه خودروی سبک، نیمه سنگین و سنگین راهداری امروز شنبه آغاز شد.

غلامرضا بیکی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان اظهار داشت: راهداران گلستان از امروز به مدت چهار ماه با استقرار در جاده های استان در قالب طرح زمستانه به خودروهای عبوری خدمات راهداری ارایه می دهند.
وی بیان کرد: گلستان ۲۳ راهدارخانه دارد که در حال حاضر هشت هزار تن شن و ۲ هزار تن نمک برای استفاده در محورهای ارتباطی به ویژه جاده های برف گیر در آن ذخیره شده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان افزود: امسال ۲ دستگاه بولدوزر و ۲ دستگاه لودر به ناوگان راهداری استان افزوده شد.
به گفته وی راهداری گلستان ۲۹ دستگاه ماشین آلات راهسازی دارد که میانگین عمر این ماشین ها حدود ۲۷ سال است و اغلب آن ها به بازسازی و نوسازی نیاز دارند.
گلستان بیش از پنج هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل بزرگراه، راه اصلی و فرعی درجه یک، دو و سه دارد که حدود هزار و ۵۲۱ کیلومتر آن کوهستانی و یا سخت گذر است.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today