فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در حال حاضر 688 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که حال 106 نفر آنها وخیم است.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 246 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شده‌اند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر 688 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: 413 بیمار کرونایی در سنندج، 58 نفر در  سقز، 71 نفر در مریوان، 46 نفر در  قروه، 15 نفر در  بیجار، 36 نفر کامیاران، 19 نفر در دیواندره، 23 نفر در  بانه، 4 نفر در دهگلان و 3 نفربیماری کرونایی در سروآباد بستری هستند.
رضاعی تصریح کرد: وضعیت 106 بیمار کرونایی وخیم است و در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
وی از مرگ 6 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 866 نفر عنوان کرد و گفت: از زمان شیوع این ویروس تا کنون 316 نفر در سنندج، 153 نفر در سقز، 62 نفر در قروه، 62 نفر در کامیاران، 78 نفر در بانه، 51 نفر در دیواندره، 42 نفر در بیجار، 85 نفر در مریوان، 15 نفر در دهگلان و 2 نفر در سروآباد جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online