باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از صدور مجوز فعالیت خانه موزه پروین اعتصامی و بانوان شاعر آذربایجان خبر داد.

حمزه زاده، مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی از پیشگامان موزه داری در کشور محسوب می‌شود و اداره کل میراث فرهنگی استان طی امسال با برنامه‌ریزی و مشارکت با دستگاه‌ها و نهاد‌ها در حال توسعه مجموع موزه‌های استان است.
وی با اشاره به اینکه خانه موزه پروین اعتصامی و بانوان شاعر آذربایجان در راستای تفاهم نامه مشترک با بنیاد فرهنگ هنر و ادب راه اندازی شده است، گفت: با توجه به جایگاه والای پروین اعتصامی در حوزه شعر و ادب کشور و لزوم ایجاد موزه مرتبط با این شاعر بزرگ، ایجاد نخستین موزه بانوان شاعر در تبریز با عنوان "خانه موزه پروین اعتصامی و بانوان شاعر آذربایجان" در دستور کار قرار گرفت.
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: مجوز فعالیت خانه موزه پروین اعتصامی و بانوان شاعر آذربایجان شرقی با حضور معاون میراث فرهنگی کشور به بنیاد فرهنگ هنر و ادب آذربایجان اعطا شد.
حمزه زاده افزود: راه‌اندازی مرکز تبریز پژوهی در راستای تقویت هویت فرهنگی آذربایجان در خانه موزه حاج میرزا جعفر آقا سلطان القرائی، همکاری مشترک در خصوص پژوهش‌های مرتبط با موضوع فعالیت اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی و بنیاد فرهنگ ادب و هنر آذربایجان، همچنین همکاری مشترک در استفاده از ظرفیت مجموعه فرهنگی و پژوهشی باغ کمال تبریز از دیگر اهداف مشترک این اداره کل و بنیاد فرهنگ ادب و هنر آذربایجان است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today