ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: ارتفاعات استان با ورود سامانه بارشی که از عصر جمعه هفته گذشته وارد منطقه شد، علاوه بر بارش باران ارتفاعات و برخی نقاط را نیز سفیدپوش کرد.

غفور فلاح کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین اظهار داشت: وضعیت جوی امروز استان، وزش بادهای به نسبت شدید شمالی، به خصوص در شهرهای کوهین و تاکستان پیش‌بینی می‌شود و بارش‌های پراکنده ای نیز در ارتفاعات خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: بیشترین میزان بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته استان مربوط به شهرستان آوج با ۲۱.۵ میلی‌متر و کمترین آن نیز مربوط به سیردان در بخش طارم سفلی با ۱.۸ میلی‌متر بوده و در قزوین نیز ۱۳ میلی متر بارندگی به ثبت رسیده است.
فلاح با اشاره به خروج سامانه بارشی مستقر در سطح استان از بعدازظهر امروز، تصریح کرد: با توجه به گذر امواج ناپایدار، برای روز دوشنبه افزایش ابر و در پاره‌ای مناطق بارش برف و باران، به خصوص در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.
این کارشناس هواشناسی تاکید کرد:  براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری پدیده خاصی نخواهیم داشت اما از روز پنجشنبه شاهد ورود سامانه بارشی فعال همراه با بارش برف و باران در سطح منطقه خواهیم بود.
به گفته وی، به لحاظ دمایی نیز اسقرار هوای سرد همچنان در سطح منطقه ادامه خواهد داشت.
فلاح یادآور شد: در شبانه‌روز گذشته آوج با صفر و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۹ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۵ تا ۶ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است. 

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today