باشگاه خبرنگاران/ فرماندار مشهد گفت: براساس بازدید‌های میدانی گروه‌های ۱۰ نفره دستگاه‌های نظارتی در روز نخست تعطیلی اصناف غیرضروری، ۸۴ درصد کسبه مشهد با طرح محدودیت‌های صنفی همکاری کردند.

محمدرضا هاشمی، فرماندار مشهد اظهار کرد: از مجموع ۱۱۴ هزار واحد صنفی این شهرستان، ۴۵ هزار کسب و کار جزو گروه شغلی یک و مشاغل ضروری و مورد نیاز مردم هستند که باید به فعالیت خود ادامه دهند.
وی با بیان اینکه در برخی معابر شهر ۱۰۰ درصد اصناف غیرضروری تعطیل بودند و شیوه نامه‌ها را رعایت کردند، افزود: رمز موفقیت در هر اقدام جمعی، همکاری مردم است، اگر همه دستگا‌های اجرایی پای کار باشند، اما مردم همکاری نکنند کار نتیجه نخوهد داد، همان گونه که همراهی و پشتیبانی مردم در دوران دفاع مقدس و بلایای طبیعی منجر به موفقیت کشور در کار‌ها شد امروز نیز در مقابله با کرونا رمز موفقیت، پشتیبانی مردم است.
فرماندار مشهد ادامه داد: برای توقف شیوع کرونا و ایجاد روند نزولی آن همکاری مردم مورد نیاز است و امیدواریم شاهد تغییر رنگ وضعیت قرمز مشهد به نارنجی و زرد در هفته‌های آینده باشیم.
هاشمی از اجرای صحیح منع رفت و آمد شبانه خودرو‌ها از ساعت ۲۱ تا چهار صبح روز بعد ابراز رضایت و بیان کرد: در صورتی که برخی خودرو‌ها این محدودیت‌ها را رعایت نکنند به وسیله ۶۱۰ دوربین نظارتی و ثبت تخلف نصب شده در شهر جریمه خواهند شد.
وی تصریح کرد: برخی ادارات خدماتی و اصناف مانند داروخانه‌ها و مشاغل ضروری برای تردد باید خودرو خود را به فرمانداری معرفی کنند تا با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی مشمول جریمه تردد شبانه خودرو‌ها پس از ساعت ۲۱ نشوند.
فرماندار مشهد تاکید کرد: برای تسهیل تردد شهروندان در فعالیت‌های ضروری پس از ساعت ۲۱، ساعت فعالیت اتوبوس‌های ناوگان حمل و نقل عمومی تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه افزایش یافته و برای فعالیت بدون محدودیت تاکسی‌های اینترنتی نیز هماهنگی لازم صورت گرفته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar