باشگاه خبرنگاران/ معاون فرمانداری مشهد گفت: پلاک‌های غیربومی ساکن در مشهد تا ساعت نه شب اجازه تردد دارند.

احمد ریواده، معاون فرمانداری مشهد اظهار کرد: جریمه تردد خودرو‌ها در طرح محدودیت کرونایی جدید به دو صورت انجام می‌شود، هرگونه تردد خودرو با پلاک بومی و غیربومی از ساعت نه شب تا چهار بامداد روز بعد، ۲۰۰ هزار تومان جریمه نقدی خواهد داشت که به‌صورت هوشمند و از طریق دوربین‌های شهر انجام می‌شود.
وی افزود: جریمه دیگر مربوط به ورود خودرو با پلاک غیربومی از ورودی‌های مختلف به شهر است که در شهر‌های قرمز، یک‌میلیون تومان و در شهر‌های نارنجی و زرد ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود و باتوجه‌ به اینکه مشهد در ردیف شهر‌های قرمز قرار گرفته است، جریمه یک‌میلیونی اعمال خواهد شد.
معاون فرمانداری مشهد درباره تردد خودرو‌های پلاک غیربومی که ساکن مشهد هستند، ادامه داد: تردد این خودرو‌ها که ساکن مشهد هستند و دست‌کم مدارکی مبنی‌بر اسکان در مشهد در سه ماه گذشته داشته باشند و سوابق تردد آنان در دوربین‌های نظارتی موجود باشد، تا ساعت نه شب بلامانع است و شامل جریمه یک‌میلیون تومانی نخواهند شد. اما پس از این ساعت، همه تردد‌ها شامل جریمه ۲۰۰ هزار تومانی می‌شود.
ریواده درباره صدور مجوز تردد برای خودرو‌هایی که پس از ساعت نه شب باید تردد کنند، بیان کرد: صدور مجوز برای چنین خودرو‌هایی برعهده فرمانداری است. روند کار بدین شکل است که دستگاه مربوط، مشخصات خودرو‌ها را به پلیس راهنمایی‌و رانندگی اعلام و دلایل تردد آنان را مشخص خواهد کرد و پلیس فهرست این خودرو‌ها را برای صدور مجوز به فرمانداری اعلام خواهد کرد و پس از آن امکان تردد مهیا خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar