باشگاه خبرنگاران/ مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: در ۱۰ روز آخر آبان ۷۵ واحد صنفی به علت رعایت نکردن محدودیت‌های کرونایی پلمب شدند.

امیر دلداری مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد با اشاره به اینکه در ۱۰ روز آخر آبان ۷۵ واحد صنفی به علت رعایت نکردن محدودیت‌های کرونایی پلمب شدند، اظهار کرد: در این مدت ۳۳ هزار و ۷۹۰ فقره بازرسی در قالب گشت مشترک با ۱۰ دستگاه نظارتی در شهر مشهد انجام شد که منجر به صدور هزار و ۶۰۸ اخطار کتبی و تنظیم ۳۰۶ فرم جریمه شد.
وی افزود: از امروز براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار در شهر‌های دارای وضعیت قرمز از نظر شیوع این ویروس ممنوع است که در این زمینه در شهر مشهد به جز واحد‌های عرضه مایحتاج ضروری مردم و واحد‌های خدماتی در بخش‌های مختلف، باقی صنوف مجاز به فعالیت نیستند.
مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد ادامه داد: نانوایی‌ها، سوپرمارکتها، فروشندگان میوه و سبزی، مواد پروتئینی، تجهیزات پزشکی، لوازم بهداشتی و شوینده، عینک سازان، فروشندگان گیاهان دارویی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، همچنین واحد‌های خدماتی شامل خشکشویی‌ها، واحد‌های تعمیر خودرو، الکترومکانیک و تلفن همراه، فروشندگان لوازم خانگی، رایانه، مصالح ساختمانی، لوله و پروفیل، شوفاژ و تهویه، لوله بازکنی و قفل و کلیدسازی، آهنگران و صنوفی که در بخش ارایه خدمات و تعمیرات هستند، مجاز به فعالیت بدون محدودیت هستند.
دلداری بیان کرد: فروشندگان لوازم آرایشی، خرازی‌ها، فروشندگان کتاب و لوازم تحریر، فرش و موکت، بستنی و فالوده، پوشاک و فروش فیلم و عکس، مبل و صندلی، دوچرخه و موتورسیکلت، تایپ و تکثیر، مشاورین املاک و فروشندگانی از این دست که جزو مشاغل گروه ۲ و سه محسوب می‌شوند، ممنوعیت فعالیت دارند و اگر این واحد‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز مستقر باشند، فعالیت آن‌ها همچنان ممنوع است. 
وی تصریح کرد: در این مدت رستوران‌ها، پیتزافروشی‌ها، سفره‌خانه‌های سنتی، آبمیوه فروشی‌ها باید به صورت بیرون بر فعالیت داشته باشند و فعالیت پاساژ‌ها و مجتمع‌های تجاری ممنوع است.
مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد تاکید کرد: بخش حمل و نقل درون شهری از قبیل آژانس‌ها، چاپخانه‌ها، فروشندگان جراید، ارائه دهندگان کرایه فیلم و کافی نت‌ها مجاز به فعالیت هستند.
دلداری اظهار کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا هر دو هفته یکبار وضعیت شهر‌ها را از نظر میزان شیوع بیماری کووید ۱۹ بررسی و آن‌ها را در دسته‌های سیاه، قرمز، نارنجی، زرد و سفید قرار می‌دهد که هم اینک براساس این تقسیم بندی مشهد در وضعیت قرمز قرار دارد.
وی افزود: صنوفی که در این دو هفته مجاز به فعالیت هستند باید دستورالعمل های بهداشتی را به طور کامل رعایت کرده و در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام و کد "کی. یو. آر" را گرفته باشند و در صورت رعایت نکردن این موارد از فعالیت آن‌ها جلوگیری خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar