باشگاه خبرنگاران/ از ساعت اولیه بامداد امروز تاکنون ۶۰ میلیمتر باران در بندر امام حسن دیلم باریده است.

پیام مساعدی، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر اظهار کرد: از اوایل بامداد امروز که سامانه بارشی فعالیت خود را در استان بوشهر آغاز کرده تاکنون ۶۰ میلیمتر باران در بندر امام حسن دیلم باریده است.
وی افزود: سامانه بارشی اکنون در شمال استان فعالیت دارد به طوری که تاکنون در دیلم نیز ۱۳.۲ میلیمتر باران باریده و بارش‌ها به سمت گناوه در حال حرکت است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ابراز کرد: امروز  رگبار باران، رعد و برق، وزش تندباد، احتمال بارش تگرگ در نیمه شمالی استان شامل شهرستان‌های دیلم، گناوه، بوشهر، جزیره خارگ و بخش‌هایی از دشتستان رخ می‌دهد.
مساعدی ادامه داد: بر اثر فعالیت سامانه بارشی آبگرفتگی معابر عمومی در برخی مناطق، اصابت صاعقه، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی، احتمال شکستگی درختان بر اثر وزش تندباد و افزایش ارتفاع موج در سواحل پیش‌بینی می‌شود.
این کارشناس هواشناسی توصیه کرد برای در امان ماندن از خسارت‌ها وزش باد و رگبار و تگرگ، از صعود به ارتفاعات خودداری شود، سازه های موقت تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها محکم شوند و از محصولات کشاورزی با توجه به احتمال بارش تگرگ و بارش های رگباری در مناطق مستعد مراقبت لازم صورت گیرد.
این سامانه بارشی تا پایان امروز فعال است.آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar