باشگاه خبرنگاران/ دادستان کهگیلویه گفت: با متولیان و برگزار کنندگان مجالس عروسی و عزا در این شهرستان برخورد می‌شود.

عبدالله سعادتیان، دادستان عمومی و انقلاب کهگیلویه اظهار کرد: پلیس اطلاعات، شبکه بهداشت و سایر نهاد‌ها بانیان مراسمات و تجمعات غیر ضروری را شناسایی کنند، ما بدون تعارف برخورد می‌کنیم.
وی با بیان اینکه شناسایی و معرفی مخلان سلامت جامعه وظیفه ما نیست بلکه با افرادی که معرفی شوند برخورد می‌کنیم، افزود: اگر لازم باشد عروس و داماد هم بازداشت می‌شوند.
دادستان عمومی و انقلاب کهگیلویه بیان کرد: هر موردی که تهدید علیه بهداشت باشد و مراجع قضایی معرفی شوند بدون اغماض با او برخورد می کنیم.
سعادتیان با اشاره به اینکه دفاتر ثبت ازدواج مجاز به برگزاری مجالس با بیش از پنج نفر نیستند، افزود: در صورت تخطی این واحد‌ها تعطیل می‌شوند.
وی حضور مسئولان در مراسم عزاداری و عروسی را یادآور شد و گفت: چه لزومی دارد مسئولی که زیر ذره‌بین است در چنین مراسماتی شرکت کند، این باعث عادی شدن مسئله بین مردم می‌شود.
دادستان کهگیلویه بیان کرد: طرح شهید سلیمانی را به فال نیک می‌گیریم اگر مصوبات طرح اجرایی شود بازدهی خوبی هم خواهد داشت.
وی با بیان اینکه سلامت مردم خیلی اهمیت دارد، افزود: در راستای حساسیت موضوع شعبه ویژه رسیدگی ب جرایم و تخلفات شورای سلامت تشکیل شده و شبانه‌روز پاسخگو هستیم.
سعادتیان گفت: موارد زیادی برخورد صورت گرفته حتی درب کافه باغ‌های حاشیه شهر پلمب شد، اما در جا‌های دیگری راه‌اندازی کردند.
وی افزود: با وجود تعطیلی آرامستان‌ها متأسفانه مردم همکاری ندارند، مطب پزشکان نیز ازدحام جمعیت سلامت مردم را تهدید می‌کند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today