ایسنا/ معاون فنی و عمرانی شهردار همدان از فسخ پیمان پروژه میدان‌بار همدان خبر داد و گفت: متأسفانه کنسرسیوم نتوانسته به تعهدات خود عمل کند و براساس ماده ۱۰ و ۱۱ مفاد قرارداد باید کار از پیمانکار و کنسرسیوم گرفته شود.

عزیزالله یوسفی، معاون فنی و عمرانی شهردار همدان در این باره اظهار کرد: پیمانکار و کنسرسیوم در فرصت دوباره‌ای که داده شده بود نتوانسته در این بازه زمانی تعهدات خود را اجرایی کند بنابراین قرارداد شهرداری با کنسرسیوم در حال فسخ است.
وی با بیان اینکه مقدمات کار فسخ انجام شده و نخستین جلسه کمیسیون ماده ۳۸ مقرر در قانون شهرداری‌ها برای حل اختلاف و فسخ پیمان برگزار شده است، تصریح کرد: منتظر اعلام نظر کمیسیون با نظر قاضی کمیسیون هستیم تا تعیین تکلیف شود.
یوسفی درباره علت عدم همکاری کنسرسیوم برای اجرای این پروژه یادآور شد: کنسرسیوم معتقد است باید منابع و خریداران از پیش تعیین شود و شهرداری و شورای شهر و در حقیقت استان این تضمین را بدهد که این پروژه خریدار دارد درحالیکه خواسته کنسرسیوم در هیچ یک از مفاد قرارداد وجود ندارد.
وی با تأکید بر اینکه ما نمی‌توانیم به کنسرسیوم درباره فروش غرفه‌ها تضمین دهیم، خاطرنشان کرد: با این وجود باز هم با فرمانداری و شورای شهر و همکاری شهرداری یک پیش نویس پیش فروش تهیه شد که دست کنسرسیوم برای پیش فروش غرفه‌های میدان بار و تأسیسات جانبی فراهم شود که این پیش نویس به تأیید شورای شهر رسید اما باز هم با این وجود آنها دنبال تضمین هستند.
یوسفی بیان کرد: هیچ تضمینی بهتر از صحبت هیئت امنای فعلی میدان بار نیست که اعلام کردند حاضرند براساس قیمت کارشناسی محل میدان بار فعلی با میدان بار جدید تهاتر شود اما اعلام کرده‌ام این کنسرسیوم یا نمی‌خواهد و یا نمی‌تواند به لحاظ فنی و مالی این کار را به اتمام برساند چراکه بعد از گذشت پنج سال از قرارداد پیشرفت فیزیکی شش درصد برای ما اصلا قابل قبول نیست.
پل غدیر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
وی درباره پروژه تقاطع غدیر(پل فرهنگیان) نیز خاطرنشان کرد: به منظور تردد آسان و ایمن جنوب و دسترسی شمال به غرب کشور، از میدان عاشورا به بلوار نجفی و از بلوار سردار همدانی به بلوار نجفی تقاطع غیرهمسطح به صورت روگذر داریم که پیمانکار از هر دو جهت مشغول قالب بندی و آرماتور بندی عرشه‌هاست و در مجموع پایه‌های پل، فونداسیون و شمع‌ها انجام شده است.
یوسفی با بیان اینکه یکی از پایه‌های تقاطع غیرهمسطح غدیر باقیمانده که پیمانکار درحال قالب‌بندی است، ادامه داد: امیدواریم پل غدیر در ماه آینده به بتن ریزی برسد و اگر بتوانیم عرشه‌های میدان عاشورا به بلوار نجفی و بلوار سردار همدانی به بلوار نجفی را بتن ریزی کنیم بخش عمده‌ای از عملیات اجرایی پل به انجام رسیده است.
معاون فنی و عمرانی شهردار همدان یکی از عوامل تحمیل زمان به این پروژه شهری را افزایش نامتعارف قیمت مصالح و شیوع کرونا دانست و اظهار کرد: شیوع کرونا در اوایل امسال باعث تعطیلی دو ماهه کارگاه‌های ما شد اما امیدواریم در سال آینده این پل به بهره‌برداری برسد.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today