فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن ۸۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل، شمار کل بیماران بستری در استان به عدد بی‌سابقه ۵۰۳ نفر رسید.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در این باره اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن ۸۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل، شمار کل بیماران بستری در استان به عدد بی‌سابقه ۵۰۳ نفر رسید.
وی افزود: از ۸۵ بیمار بستری شده جدید، ۵۶ نفر از اردبیل، ۱۰ نفر از مشگین‌شهر، ۱۰ نفر از پارس‌آباد، ۶ نفر از گرمی و ۳ نفر از خلخال هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۶۸ بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
۸۴ بیمار بدحال تحت مراقبت ویژه هستند
حبیب‌زاده بیان کرد: در حال حاضر از ۵۰۳ بیمار بستری، ۸۴ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون وضعیت شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد قرمز بوده و شهرستان‌های خلخال، نیر، گرمی و اصلاندوز در وضعیت هشدار(نارنجی) قرار دارند و سایر شهرستان‌های استان اردبیل نیز در وضعیت زرد هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: با توجه به افزایش شدید تعداد بستری‌ها طی روزهای اخیر، از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم تا رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را جدی گرفته و در اولویت خود قرار دهند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today