باشگاه خبرنگاران/ کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز افزایش ابر، بارش باران و رعدو برق در بیشتر مناطق استان پیش بینی می‌شود.

مریم سلاجقه، کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه آسمان استان صاف تا کمی ابری است، ابراز کرد: امروز افزایش ابر و بارش باران در بیشتر مناطق، رعدوبرق و وزش باد به صورت لحظه‌ای در استان پدیده غالب است.
وی افزود: احتمال بارش برف در ارتفاعات غرب استان پیش بینی می‌شود.
سلاجقه با اشاره به این که لغزندگی سطح جاده‌های کوهستانی، جاری شدن روان آب از بالادست دور از انتظار نیست، بیان کرد: اجتناب از تردد، توقف و چرای دام در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها توصیه می‌شود.
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان تصریح کرد: هم استانی‌ها از سفر‌های غیر ضروری و صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.
سلاجقه گفت: دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها برای انجام تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی آمادگی داشته باشند.
وی افزود: در حالی که مردم منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با ۲۹ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین روز را در استان پشت سر گذاشته اند لاله زار با دو درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه استان به ثبت رسیده است.
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۰ درجه سانتیگراد اعلام و تصریح کرد: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات به ۱۸ درجه سانتیگراد می‌رسد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar