تسنیم/ رئیس کل دادگستری استان قزوین: وضعیت بهداشت و سلامت در زندان‌های قزوین بسیار مطلوب است و تا به امروز از داخل زندان‌ها هیچ مورد ابتلا به کووید-۱۹ گزارش نشده است.

حجت‌الاسلام نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین در پاسخ به اوضاع شیوع کرونا در زندان‌های استان قزوین، اظهار داشت: وضعیت بهداشت و سلامت در زندان‌های قزوین بسیار مطلوب است و تا به امروز از داخل زندان‌ها هیچ مورد ابتلا به کووید-19 گزارش نشده است.
وی با تأکید بر اینکه خیال خانواده‌های زندانیان از حیث رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در زندان کاملا آسوده باشد، ادامه داد: شاید سالم‌ترین مراکزی که کمترین دغدغه را نسبت به آن‌ها داریم همین زندان‌ها هستند چرا که ارتباط با بیرون و زنجیره انتقال ویروس قطع شده است، از طرفی مرخصی‌ها را نیز تمدید کرده‌ایم.
رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: ضمن اینکه در راستای سلامت حال زندانیان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در داخل زندان‌ها، تقریبا نزدیک به 70 درصد دادرسی‌ها به صورت الکترونیکی و ویدئو کنفرانسی انجام می‌شود و فرد از زندان خارج نمی‌شود.
قدرتی در ادامه عنوان کرد: از مردم فهمیم استان خواهش می‌کنم که این تعطیلی دو هفته‌ای را تحمل کنند، مسافت‌های غیر ضروری را کنار بگذارند و خانواده‌ها به این تعطیلی به جای محدودیت، دید فرصت داشته باشند تا زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا قطع شود.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مسئول نیز وظیفه دارند نسبت به اجرایی شدن تمام مصوبات ستاد کرونا نظارت داشته باشند و با هر فردی اعم از مغازه داران و کسبه متخلف یا خاطیانی که جشن عروسی و مراسم ترحیم برگزار می‌کنند، برخورد صورت می‌گیرد.
رئیس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: ستاد مقابله با کرونا در استان چندین بار هشدار لزوم برگزار نکردن مراسم‌های عروسی را داده بود اما این در حالی است که برخی از خانواده‌ها این دستورالعمل را پشت گوش انداختند و نتیجه این شد که متأسفانه در همان جشن‌های عروسی ابتلای دسته جمعی به ویروس کرونا اتفاق افتد.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today