باشگاه خبرنگاران/ یک حلقه مارجعفری و یک فرد پرنده در خطر انقراض هوبره در طبیعت استان بوشهر رها شدند.

محمد پاپری زارعی، مسئول نقاهتگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: کارکنان طبیعت دوست سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس پس از دیدن یک حلقه مار در محیط اداری خود، آن را زنده گرفتند و به نقاهتگاه تحویل دادند.
وی افزود: این گونه برای شناسایی، نمونه برداری و تشخیص سلامت به واحد بانک ژن و نقاهتگاه حیات وحش استان منتقل شد.
زارعی ادامه داد: این گونه مارجعفری نام دارد که گونه‌ای سمی و به نسبت فراوان در استان است که پس از معاینه به دست دامپزشک، بیومتری و نمونه برداری، در زیستگاه مناسب رها شد.
مسئول نقاهتگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر همچنین عنوان کرد: نیروهای سپاه پاسداران در جزیره خارگ یک فرد پرنده در معرض خطر انقراض هوبره را که به علت ضعف جسمانی زمین گیر شده بود به محیط زیست تحویل دادند.
پاپری زارعی افزود: این پرنده پس از انتقال به واحد نقاهتگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، انجام معاینه دامپزشکی و تیمارداری و به دست آوردن قدرت پرواز در زیستگاه مناسب و طبیعی خود رها شد.
وی بیان کرد: هوبره ۶۰ سانتیمتر طول دارد در زمره‌ پرندگان حمایت شده است، اما به سبب علاقه شیوخ عرب به شکار آن به وسیله شاهین و بالابان، جمعیت آن کاهش زیادی پیدا کرده است و باید برنامه ریزی دقیق برای حفاظت از این پرنده و جلوگیری از هر گونه شکار صورت گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar