باشگاه خبرنگاران/ هفته‌های گذشته تشکیل صف‌هایی مقابل نانوایی‌ها خبرساز شد که در پی آن، مسئولان نسبت به افزایش سهمیه آرد و دو شیفته کردن تعدادی از نانوایی‌ها اقدام کردند.

علیرضا ملامحمدی زاده، فرماندار ارومیه با بیان اینکه هیچگونه کمبودی در عرضه آرد و نان وجود ندارد، گفت: تشکیل صف مقابل نانوایی‌ها ارتباطی به کمبود آرد ندارد و جو روانی حاکم بر جامعه سبب تشکیل این صف‌ها شده است.
وی با بیان اینکه محدودیت‌های کرونایی سبب شده تا جو روانی در جامعه ایجاد شود، تصریح کرد: متاسفانه تعدادی از مردم اطلاعیه‌های ستاد مبارزه با کرونا توجه نکرده و گمان می‌کنند تمام مشاغل در محدودیت‌های کرونایی تعطیل هستند.
فرماندار ارومیه با بیان اینکه نانوایی‌ها جزو مشاغل گروه یک بوده و در هر شرایطی دایر هستند، گفت: شهروندان بیش از نیاز خود نان در خانه دپو نکنند.
ملامحمدی زاده هرگونه شایعه مبنی بر تعطیلی نانوایی‌ها را تکذیب کرد و افزود: نان مهم‌ترین کالا در سبد خانوار‌های ارومیه‌ای است و تلاش شده تحت هیچ شرایطی نانوایی‌ها تعطیل نشوند.

جو روانی حاکم بر جامعه عامل اصلی تشکیل صف مقابل نانوایی‌ها
همچنین مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: هفته‌های گذشته کم کاری برخی نانوایی‌ها و از سوی دیگر کمبود آرد به دلیل بالا بودن تقاضای ناشی از جو روانی در نانوایی‌ها مشهود بود که این امر مدیریت شد.
حسین سیوانی اصل با بیان اینکه باوجود صدور اطلاعیه مبنی بر عدم تعطیلی نانوایی ها، همچنان شاهد هستیم مردم تحت تاثیر قرار گرفته اند، افزود: در این میان برخی رسانه‌ها به موضوع دامن می‌زنند.
وی با بیان اینکه در کنار مسئولان باید مردم نیز رفتار خود در خرید اقلام مورد نیازشان را تغییر دهند، اعلام کرد: ستاد استانی کرونا برنامه‌ای برای تعطیلی نانوایی‌ها ندارد و هم استانی‌ها می‌توانند نان مورد نیاز خود را در هر زمانی تهیه کنند.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی اعلام کرد: تنها راهکار کاهش صف مقابل نانوایی ها، تغییر نگرش مردم در تامین مایحتاج خانوار بوده و ضرورت دارد خانواده‌ها از دپو نان و یا سایر اقلام مورد نیاز خودداری کنند.
سیوانی اصل افزود: هیچگونه کمبودی در استان نداریم و کمبود مرغ نیز با افزایش تعداد جوجه ریزی، طی هفته آینده رفع می‌شود.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today