باشگاه خبرنگاران/ میانگین بارندگی استان بوشهر در سال آبی کنونی ۳۳ میلیمتر است که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته ۶۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

عبدالطیف عباسی نژاد، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر ابراز کرد: عمده بارش‌های سامانه اخیر در شمال استان به ویژه شهرستان‌های گناوه و دشتستان رخ داد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر ادامه داد: در ۴۸ ساعت اخیر تلاش شد تا سیلاب‌های رودخانه دالکی را به صورت ایمن و با حداکثر ظرفیت کانال، وارد شبکه آبیاری دالکی شود و هدر نرود.
وی افزود: همچنین سیلاب ورودی میان حوزه‌ای رودخانه شاپور در پایین دست سد رئیسعلی دلواری کنترل و به شبکه آبیاری انتقال داده شد تا اراضی زیر پوشش این شبکه نیز از این بارندگی‌ها سود ببرند.
عباسی نژاد عنوان کرد: همچنین آب مازاد سیلاب از طریق تخلیه کننده‌های کانال‌ها برای استفاده‌های محیط زیستی به رودخانه منتقل شد.

خسارت بارندگی به تاسیسات آبی 
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به بروز خسارات به تاسیسات آبی استان، بیان کرد: به دلیل میزان بالای بارندگی در مدت زمان کم، در چند نقطه از سامانه انتقال و شبکه‌های آبیاری و زهکشی شاهد بروز خساراتی بوده‌ایم که کارشناسان این شرکت در حال بررسی و تعیین حجم خسارات هستند.
وی گفت: همچنین چندین گروه در حال ترمیم و بازسازی نقاط آسیب دیده هستند تا در سامانه بارشی پیش رو، آمادگی کاملی وجود داشته باشد.
عباسی نژاد افزود: امسال لایروبی مناطق حساس شهری با همکاری شهرداری‌ها انجام گرفته است و ضمن شناسایی نقاط حادثه خیز، به دستگاه‌های مربوط و فرمانداری‌ها به عنوان مدیریت بحران شهرستان‌ها اعلام شده است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar