تسنیم/ اجرای طرح محدودیت‌های جدید کرونایی در ایلام مردم را سرگردان کرده است؛ آنان برای اخذ مجوز تردد مجبور به ایستادن در صف‌هایی هستند که خود آن صف نیز شیوع هرچه بیشتر کرونا را درپی دارد.

بررسی‌های میدانی و حضور در میان صف طولانی برای اخذ مجوز تردد بین جاده‌ای در پلیس‌راه استان ایلام نشان از آن دارد که تمرکز تصمیمات اخذ مجوز تردد در پلیس‌راه استان ایلام و عدم واگذاری این اختیار به فرمانداران و بخشداران و عدم پیش‌بینی شرایط شهرستان‌های تابعه با توجه به وابستگی درمانی، خدماتی و بهداشتی به مرکز استان عاملی است که اجرای طرح فراگیر محدودیت‌ها را در استان ایلام با مشکل روبه‌رو کرده است و مردم را سرگردان و مسئولان را مستأصل نشان می‌دهد.
سرهنگ رضا همتی‌زاده در ارتباط با صف طویل ایجادشده برای اخذ مجوز تردد در مدخل ورودی قرارگاه پلیس‌راه استان اظهار داشت: صدور مجوز تردد بین جاده‌ای از امروز به فرمانداری‌ها واگذار شده است و شهروندان برای اخذ مجوز تردد در جاده‌ها نیاز به حضور در پلیس‌راه ندارند.
رئیس پلیس‌راه استان ایلام گفت: تردد در جاده‌ها ممنوع است و فقط آن دسته از افرادی که نیازمند خدمات پزشکی، احضاریه‌های قضایی دارند می‌توانند با حضور در فرمانداری‌ها نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند.
وی تردد کارکنان، کارگران ساکن در مرکز استان و نیازمند به حضور در محل کار خود در شهرستان‌ها را نیز با اخذ مجوز از فرمانداری‌ها ممکن دانست و گفت: تلاش برای تردد کمتر و حداقلی را از مردم استان ایلام انتظار داریم و امیدواریم همکاری مردم با عوامل اجرایی طرح بتواند در قطع زنجیره شیوع کرونا در استان ایلام مؤثر شود.
هرچند به گفته قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، مردم در اجرای طرح محدودیت‌ها همکاری دارند و ارزیابی نشان از رضایتمندی متولیان اجرای طرح از همکاری مردم در استان ایلام دارند اما به نظر می‌رسد مسئولان نیز باید در اجرای طرح اقدامات قبل، حین و بعد چنین طرحی که محدودیت گسترده‌ای دارد را مدنظر قرار دهند و متناسب با شرایط زمانی و مکانی آن اتخاذ تصمیم کنند و بیش از این مردم را سرگردان و خود را مستأصل نشان ندهند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/