باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در خراسان جنوبی به ۱۲ هزار نفر رسید.
 
مهدی زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۱ آزمایش جدید از افراد مشکوک به کرونا در استان گرفته شد که جواب ۱۸۳ آزمایش شامل ۳۹ بیمار بستری و ۱۴۴ بیمار سرپایی، مثبت قطعی اعلام شده است.
او افزود: از ۱۸۳ بیمار جدید شناسایی شده، ۴۸ نفر مربوط به شهرستان بیرجند، ۲۵ نفر فردوس، ۳۴ نفر قاین، ۲۰ نفر طبس، ۱۶ نفر نهبندان، ۱۳ نفر درمیان، ۶ نفر سربیشه، ۹ نفر سرایان و ۳ نفر نیز مربوط به شهرستان خوسف است.
مهدی زاده بیان کرد: هم اکنون ۳۷۱ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان ‌های استان بستری اند که ۲۳۶ نفر آن‌ها مبتلا به کرونا هستند و از این تعداد ۵۰ نفر در بخش‌ های آی سی یو بستری اند و متأسفانه، حال ۱۲ نفر از آنها وخیم است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۹ نفر دیگر در استان در اثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند و با این تعداد، آمار کل فوتی‌ های استان به ۵۵۷ نفر رسید.
در خراسان جنوبی تاکنون ۲۸ هزار و ۳۰۹ تست کرونا از افراد مشکوک گرفته شده که از این تعداد ۱۲ هزار نفر مبتلا به کرونا هستند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today