مهر/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به شناسایی ۸۰ بیمار جدید کرونایی در استان، گفت: در حال حاضر ۴۴۰ بیمار در مراکز درمانی بستری هستند.

آبتین حیدرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۸۰ بیمار جدید کرونایی در شناسایی و در مراکز درمانی استان گیلان بستری شدند، گفت: در حال حاضر مجموع بیماران کرونایی بستری در استان ۴۴۰ بیمار است.
وی با بیان اینکه با بیان اینکه بیش از ۹۰ بیمار دارای شد بد و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، گفت: برگزاری دورهمی ها از مهم‌ترین عوامل افزایش ابتلاها در استان گیلان بوده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به آغاز اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی، تصریح کرد: رعایت دستور العمل ها، استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات و دورهمی ها و در کنار رعایت محدودیت‌های کرونایی به میزان زیادی می‌تواند در کاهش میزان ابتلاء به ویروس کرونا تأثیرگذار باشد.
وی به تعطیل فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ بر اساس وضعیت هر شهر اشاره کرد و ادامه داد: شهروندان جز در موارد ضروری نباید از خانه خارج شوند و هنگام حضور در مکان‌های عمومی، علاوه بر استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی نیز باید رعایت شود.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today