رکنا/ سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی از توقیف 18 هزار دستگاه موتورسیکلت متخلف در استان خبر داد.

احمد موقری، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی اظهار کرد: بر اساس آمار اعلامی از سال 85 تا 95 یک هزار و 897 نفر از متوفیان تصادفات مربوط به موتورسواران بوده، همچنین درصد بسیار بالایی از موتورسیکلت سواران فاقد گواهینامه مجاز رانندگی هستند.
وی افزود: در بحث برخورد با موتورسیکلت سواران فاقد گواهینامه به صورت جدی برخورد نشده است، البته در این زمینه می توان در کنار بحث جریمه از مجازات های تکمیلی مثل الزام به آموزش رانندگی و اخذ گواهینامه استفاده کرد.
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی ادامه داد: طی سال گذشته نزدیک به 31 هزار دستگاه موتورسیکلت و در سال جاری تا به امروز نزدیک به 8 هزار و 820 دستگاه موتورسیکلت به دلیل تخلفات رانندگی توقیف شده است.
وی با بیان اینکه در سال جاری 18 هزار دستگاه موتورسیکلت به علل مختلف مورد اعمال قانون قرار گرفته اند، گفت: در خصوص موتورسیکلت سواران فاقد گواهینامه سخت گیری های جدی به عمل نمی آید، باید مجازات های بازدارنده ای در این خصوص در نظر گرفته شود.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today