مهر/ استاندار سمنان با بیان اینکه عملکرد بانک‌های عامل استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید رضایت‌بخش نیست، گفت: موانع موجود در مسیر تولید باید به‌سرعت رفع شود.

علیرضا آشناگر، استاندار سمنان اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی کنونی تنها راه برون‌رفت از مشکلات تقویت واحدهای تولیدی داخلی است.
وی با تأکید بر لزوم تسریع در پرداخت تسهیلات رونق تولید به متقاضیان بیان کرد: عملکرد بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی رضایت‌بخش نیست و باید در این راستا اقدامی اساسی انجام شود.

نیاز مالی بنگاه‌های اقتصادی و افزایش تقاضا برای تسهیلات
استاندار سمنان با اشاره به اینکه تورم و کمبود نقدینگی منجر به نیاز مالی بنگاه‌های اقتصادی و افزایش تقاضا برای تسهیلات بانکی شده است، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی باید در کنار واحدهای تولیدی و صنعتی باشند.
آشناگر افزود: باوجود شیوع کرونا ویروس و مشکلات اقتصادی، نباید روند ایجاد اشتغال در استان کاهش یابد.

گره‌گشایی از مشکلات بنگاه‌های اقتصادی وظیفه مسئولان است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان نیز در این نشست اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی استان سمنان نسبت به رفع مشکلات زیرساختی و مالی واحدهای تولیدی و صنعتی مسئول هستند.
علیرضا شریفی نژاد بابیان اینکه گره‌گشایی از مشکلات بنگاه‌های اقتصادی وظیفه مسئولان است و دستگاه‌های اجرایی نسبت به رفع دغدغه‌های صنعتگران مسئول هستند، افزود: در ماه‌های گذشته تسهیلات خوبی به واحدهای صنعتی و تولیدی استان پرداخت شد که این رویه مثبت با تلاش مسئولان ادامه یابد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today