ایرنا/ ۱۹۹ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان تا ظهر امروز سه شنبه نسبت به ۲۴ ساعت گذشته آن شناسایی شد و مجموع آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تا به امروز به ۱۷ هزار و ۳۴۰ نفر رسید.

کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان عصر دوشنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان اعلام کرد:
ویروس کرونا در ۲۴ ساعت اخیر، مرگ ۹ نفر را در استان سمنان رقم زد.
بنا بر این گزارش، ۴۰۸ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا اکنون در بیمارستان‌های استان سمنان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز گفت: ۵۲۸ نفر از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون به دلیل ابتلا به بیماری کویید ۱۹ فوت شدند.
نوید دانایی به خبرنگاران اظهار داشت: در زمان حاضر ۵۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش ICU کرونا بستری و تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
وی اضافه کرد: ۳۶ بیمار جدید مثبت با تشخیص قطعی ابتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بستری شدند.
وی ادامه داد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۱۲ هزار و ۷۹۸ مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به سه هزار و ۶۸۶ نفر رسیده است و ۹ هزار و ۱۱۲ بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ به ۲ هزار و ۹۴۹ نفر رسید.
دانایی با اشاره به این که استان سمنان در وضعیت "قرمز" قرار دارد، گفت: شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شامل دامغان، سمنان و گرمسار در وضعیت قرمز و شهرستان های سرخه، مهدیشهر و آرادان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today