باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: با توجه به اعمال محدودیت‌ها و شدت اجرای آن‌ها در روز‌های اخیر، شاهد روند کاهشی ابتلا به کرونا در استان ایلام هستیم.
 
محمد کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: با تصویب مصوبات ستاد کرونا در استان، نظارت‌ها شدت بیشتری یافته است و اصناف و مردم نیز در رعایت نکات بهداشتی همراهی خوبی دارند و در چند روز گذشته شاهد کاهش تردد در بازار و اماکن شلوغ هستیم.
او اظهار کرد: در صورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، کاهش تردد‌های غیرضروری، خودداری از برگزاری مراسم عروسی و عزا به طور قطع تعداد مبتلایان کرونا روند کاهشی خواهد داشت، اما نتایج اصلی رعایت محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها پس از ۲ هفته مشخص می‌شود.
کریمیان با بیان اینکه شهرستان‌های ایلام و چرداول همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند، افزود: شهرستان‌های هلیلان و ملکشاهی زرد و مابقی شهرستان‌های ایلام نارنجی هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام مطرح کرد: روز گذشته ۱۴۴ ابتلای جدید کرونا در استان ثبت شد و تعداد مبتلایان به ۲۱ هزار و ۸۴۸ نفر رسید.
کریمیان اظهار کرد: مجموع بهبودیافته‌های کرونا در استان نیز تاکنون ۱۹ هزار و ۶۶۴ نفر است.
او یادآور شد: همچنین روز گذشته ۵۱ بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شدند و تعداد بستری‌ها به ۳۰۹ نفر رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: همچنین چهار فوتی روز گذشته در استان ثبت شد و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا این لحظه به ۵۵۷ نفر رسیده است.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/