شبستان/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از وضعیت تجمع و شلوغی در روز بازارها در قم انتقاد کرد و خواستار رفع این مشکل توسط دستگاه‌های دولتی شد.

«سیامک محبی» معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم در جلسه ستاد مدیریت بحران استان گفت: خوشبختانه در هفته گذشته شاهد یک‌روند کاهشی تعداد بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی در قم بوده‌ایم، اما باید مراقب باشیم چراکه این روند شکننده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان داشت: اگر تا دوهفته آینده نیز همین وضعیت را داشته باشیم و همه همشهریان رعایت کنند، به یک وضعیت رضایت‌بخش خواهیم رسید.
وی گفت: اولویت و سیاست اصلی ما در دانشگاه علوم پزشکی، افزایش بیماریابی فعال است و در این زمینه با تمام توان فعالیت کرده و مدیریت خواهیم کرد
محبی با اشاره به نمونه‌گیری‌های سرپایی در قم گفت: این روند افزایش‌یافته و با افزایش این روند نمونه‌گیری‌ها، بیماران کرونایی زودتر شناسایی و قرنطینه شده‌اند و ازاین‌رو تعداد بیماران کرونایی نیز کاهش‌یافته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به تست‌های کرونایی انجام‌شده گفت: هم‌اکنون کمتر از 45 درصد نمونه‌های سرپایی و بیمارستانی در قم مثبت می‌شوند که نسبت به گذشته وضعیت مطلوب‌تری را شاهد هستیم.
وی با اشاره به رعایت دستورات بهداشتی گفت: در سطح استان این امر توسط مردم به‌خوبی رعایت می‌شود و در ادارات نیز 81 درصد پروتکل‌های بهداشتی رعایت و موردتوجه قرار می‌گیرد.
محبی گفت: رصدهای ما از صنوف ادامه دارد و متأسفانه همچنان وضعیت بهداشتی در تالارهای پذیرایی، مجتمع‌های خرید، نانوایی‌ها، آرایشگاه‌ها و صنف آبمیوه فروشی و بستنی‌فروشی‌ها رضایت‌بخش نیست که انتظار داریم علاوه بر خود اصناف، همشهریان عزیز نیز رعایت کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: متأسفانه تراکم جمعیت در اماکنی مثل فروشگاه‌های بزرگ ازجمله دغدغه‌های جدی ماست و امیدواریم که مردم در طی شبانه‌روز به فروشگاه‌ها مراجعه و یا از طریق خریدهای اینترنتی اقدام به خرید روزمره خود کنند.
وی با اشاره به روز بازارها گفت: متأسفانه وضعیت روز بازارها به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نیست و ما نگران هستیم و امیدواریم که مسئولان استان در این زمینه کمک جدی به ما کنند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday