رکنا/  قطار تبریز- مشهد که در حادثه ای دچار انفجار و آتش سوزی شد پس از گذشت چهار سال هنوز پرونده اش نامشخص و مقصران این حادثه تلخ معرفی نشده اند.

در حادثه انفجار و آتش سوزی قطار تبریز- مشهد که در ساعت ۷:۲۲ صبح روز جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ به وقوع پیوست، قطار سمنان- مشهد از پشت به قطار تبریز- مشهد که در همان ریل متوقف بود، برخورد کرد.
در پی برخورد دو قطار، چهار واگن از ریل خارج و پنج واگن نیز دچار حریق شدند.در این حادثه 48 نفر جان باختن و 103 نفر نیز مصدوم شدند.
این حادثه یکی از مرگبارترین حوادث ریلی در ایران پس از حادثه قطار نیشابور به شمار می‌رود. آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی دولت تدبیر و امید درباره این حادثه گفته بود: نگران نباشید همه مسافران بیمه هستند. این زخم زبان آخوندی نمک به زخم مردم آذربایجان پاشید. حالا مردم همچنان منتظر برگزاری دادگاه و معرفی مقصران این حادثه هستند، هنوز داغ «هفت‌خوان» را با خود دارند. داغی به سوزانی زبانه‌های سرکش آتشی که واگن‌ها ‌را سوزاند و خاکستر کرد. آنها تلخی حادثه قطار تبریز به مشهد را از یاد نبرده‌اند.
همان‌هایی که عزیزان‌شان ‌را در آن برخورد مرگبار از دست دادند. آن‌طور که خودشان می‌گویند آذربایجان هنوز هم عزادار آن 48 مسافری است که هیچ وقت به مقصد نرسیدند‎ ‎و کشته شدند. کشته که نه، بیشتر قربانیان آن اتفاق دلخراش ‌به طرز فجیعی در آتش سوختند. ‌
همان روزها که صدای اعتراض و شکایت‌ها از بروز آن حادثه خونین بلند بود و خانواده‌های ‌داغدار در راهروهای پزشکی قانونی تبریز به دنبال نمونه ‌DNA‌ بودند تا شاید از این طریق پیکر خاکستر شده ‌عزیزان‌شان را شناسایی کنند؛ وعده برخورد با مسببان، کلید واژه اصلی همه اظهارنظرها شد. قرار بود ‌عاملان بروز آن حادثه ریلی عجیب پس از شناسایی، معرفی و محاکمه شوند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today