ایرنا/ رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: تاکنون ۲۲ هزار و ۶۵۷ نفر در سیستان و بلوچستان با ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان‌های استان خدمات درمانی دریافت که ۹۱۱ نفر آنان فوت کردند.

سیدمحمد هاشمی‌شهری، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۲۲۸ مورد مثبت کرونا در سیستان و بلوچستان ثبت شد و چهار نفر براثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.
وی با ابراز نگرانی از روند روبه افزایش این بیماری در سیستان و بلوچستان و افزایش موارد بستری در بیمارستان ها، خاطرنشان کرد: نگرانی ما از پیشی گرفتن موارد بیماری فراتر از ظرفیت پذیرش بیمارستان هاست.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: تاکنون باوجود ارائه خدمات استاندارد در بیمارستان ها ۹۱۱ نفر از هم استانی های عزیز ما جان خود را از دست داده اند.
هاشمی تاکید کرد: ۸۰ درصد موارد ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان سابقه ابتلا خانوادگی به این بیماری را داشته اند، این بدان معناست که شرکت در مراسم و دورهمی های خانوادگی شاخص ترین عامل ابتلاست.
وی با بیان اینکه در یک ماه گذشته تعداد مراجعان به مراکز درمانی و بیماران بستری در بیمارستان ها افزیش یافته است، گفت: این افزایش ناگهانی از آبان ماه نتیجه دورهمی ها، برگزاری مراسم عروسی و عزا و عدم رعایت موارد بهداشتی بوده است.
هاشمی ادامه داد: به منظور شناسایی به موقع و جداسازی افراد مبتلا از افراد سالم برای کاهش چرخه ویروس در جامعه علاوه بر اقدامات انجام شده در مراکز غربالگری سرپایی و سامانه تلفنی و اینترنتی ۴۰۳۰ طرح غربالگی خانه و محله محور به اجرا در آمده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: شناسایی سریع افراد مبتلا، پیگیری افراد در معرض تماس فرد مبتلا و کمک های حمایتی به خانواده های نیازمند با کمک داوطلبان سلامت و بسیج از اهداف طرح سردار شهید سلیمانی است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today