ایرنا/ معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به تمهیدات اتخاذ شده برای مدیریت بازار مرغ در استان از ممنوعیت خروج مرغ از این خطه خبر داد.

جاوید بهروزین، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی ابراز کرد: طبق دستور دادستان محترم مرکز استان، خروج مرغ از آذربایجان شرقی تا اطلاع ثانوی ممنوع است و مرغداران زحمتکش نیز با عنایت به شرایط موجود بایستی نهایت همکاری و همدلی را با مسئولین ذی‌ربط داشته باشند تا این برهه را نیز به خوبی و خوشی پست سر بگذاریم.
وی با بیان اینکه قیمت گوشت مرغ در بازار، متاثر از نهاده های دامی است که متاسفانه در ماه های اخیر با افزایش قیمت و در برخی موارد با کمبود موجودی مواجه شده است، اظهار کرد: علاوه بر این هزینه های بهداشتی، درمان، دارو، واکسن و در مجموع هزینه های نگهداری و پرورش مرغ در ماه های اخیر افزایش یافته اند که همه این عوامل در نهایت موجب افزایش قیمت تمام شده محصول در بازار شده است.  
بهروزین اضافه کرد: یکی دیگر از عوامل اصلی و تاثیرگذار در کمبود تولید گوشت و افزایش قیمت گوشت مرغ، کاهش میزان جوجه ریزی در ۲۰ روز اول مهرماه سال جاری به‌ویژه از نهم تا نوزدهم این ماه بود و این خلاء باعث به وجود آمدن تبعات منفی آن یعنی کمبود و افزایش نرخ مرغ گوشتی بعد از ۴۵ تا ۵۰ روز در بازار فروش شد.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به توزیع مرغ منجمد در بازار از طریق شرکت پشتیبانی امور دام استان، اظهار کرد: شرکت پشتیبانی امور دام استان با ابلاغ ستاد تنظیم بازار استان اقدام به توزیع روزانه ۵۰ تن مرغ منجمد در سطح استان کرده است که در صورت تقاضای زیاد و کشش بازار این رقم قابل افزایش می باشد.
وی با تصریح این نکته که توزیع گوشت مرغ منجمد در راستای تعدیل بازار و تامین نیاز مصرف کنندگان انجام می شود، مجدداً تاکید کرد: بر اساس دستور دادستان آذربایجان شرقی خروج مرغ از استان اکیداً ممنوع است و تمام مرغداران هم استانی باید نهایت همکاری را در این خصوص با مسئولین ذی‌ربط به عمل آورند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today