پایگاه خبری پلیس/ جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی از عملیات ضربتی برای دستگیری 2 گرداننده یک باند و رمزگشایی از 140 فقره سرقت‌های سریالی شبانه از شهرهای مختلف خراسان رضوی خبر داد.

سردار ابراهیم قربانزاده، جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار داشت: در پی گزارش سرقت های سریالی سیم و کابل برق در شهرستان نیشابور دستورات لازم برای پیگیری سریع پرونده صادر شد.
وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی نیشابور در عملیات مشترک باتیم تجسس کلانتری 13 این شهرستان در اجرای این طرح با کنترل و مراقبت‌های پوششی یک دستگاه خودروی سرقتی پراید را ردزنی و تحت نظر قرار دادند که مشخص شد راننده و 2 سرنشین این  خودرو از عاملان اصلی سرقت های سریالی هستند.
جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند اما عاملان سرقت با سرعت زیاد قصد فرار داشتند که عملیات تعقیب و گریز آغاز و ماموران انتظامی پس از مسافتی، خودروی سرقتی را با تیراندازی هوایی متوقف کردند.
قربان‌زاده خاطرنشان کرد: در این عملیات یکی از سارقان  دستگیر و در بازرسی از خودرو حدود 500 متر کابل برق کشف  شد اما 2 همدست متهم  در تاریکی شب متواری شدند.
وی گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی نیشابور درتحقیقات فنی و پلیسی دریافتند سرکرده سابقه داراین باند در سطح استان سرقت های سریالی را مرتکب شده و تحت تعقیب پلیس آگاهی شهرستان های مختلف خراسان رضوی است که با اقدام های اطلاعاتی مخفیگاه او در حوالی مشهد شناسایی شد.  
جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: پلیس نیشابور با نیابت قضایی و در اقدامی غافلگیرانه، متهم اصلی پرونده را در مخفیگاهش دستگیر کرد.
قربان‌زاده گفت: متهم در تحقیقات اولیه به 140 فقره سرقت سیم و کابل برق و هم چنین دستبرد به مغازه ها از شهرستان های نیشابور، زبرخان ،کاشمر و تربت حیدریه اعتراف کرد و تحقیقات در این باره برای کشف ابعاد مبهم پرونده و شناسایی و دستگیری دیگر متهمان مرتبط با این باند حرفه‌ای سرقت ادامه دارد.
سردار قربان زاده در پایان اظهار داشت: بررسی سرقت های انجام شده توسط اعضای این باند نشان می دهد که عاملان سرقت از سهل انگاری و بی‌توجهی مالباختکان نسبت به رعایت نکات مراقبتی و موارد پیشگیرانه از سرقت ها سوء استفاده کرده و مرتکب سرقت شده اند که در این رابطه باید مردم عزیز به این نکات و موارد هشداری و توصیه های پلیسی در کنار استفاده از تجهیزات بازدارنده سرقت ها توجه بیشتری داشته و در صورت مشاهده افراد ناشناس و خودروهای مشکوک در محل زندگی خود مراتب را به فوریت‌های پلیسی 110 اعلام کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar