ایرنا/ ۲ طرح درمانی در بیمارستان تامین اجتماعی امام خمینی(ره) اراک با حضور نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.

این طرح‌ها شامل توسعه و بازسازی واحد آزمایشگاه این مرکز درمانی و بخش سنگ شکن است که برای ایجاد و تکمیل آن‌ها در مجموع ۶۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال سرمایه‌گذاری شده است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در این آیین گفت: زیرساخت‌های درمانی سرمایه پایه محسوب می‌شود و تلاش برای بهبود و  افزایش خدمات درمانی باید از مهمترین تصمیمات و اقدامات مسئولان باشد.
محمدحسن آصفری افزود: مراکز درمانی استان مرکزی علاوه بر سرویس دهی به شهروندان استانی، پذیرای بیماران مناطق همجوار نیز هست و باید توسعه شرایط درمانی و زیرساخت‌های آن به گونه‌ای دیده‌ شود که در تمامی ابعاد تخصصی امکان دستیابی به خدمات باکیفیت تشخیصی و درمانی باشد و مردم این خطه نیازی به مراجعه به سفرهای درمانی برون استانی نداشته باشند.
وی بیان کرد: پزشکان و مجموعه کارکنان بهداشت و درمان استان مرکزی به‌ویژه در این روزهای سخت کرونایی تمامی تلاش خود را برای ارایه خدمت مطلوب به مردم به کار گرفته‌اند و بیش از توان خود در این مسیر وارد شده‌اند که همه قدردان زحمات آنان هستند.
این نماینده مجلس ادامه داد: استان مرکزی و شهر اراک ترکیب جمعیت کارگری قابل ملاحظه‌ای دارد و نیاز است که بیمارستان تامین اجتماعی اراک در تجهیزات و امکانات به گونه‌ای رشد کند که پاسخگوی مراجعه‌ها باشد.
آصفری عنوان کرد: با راه‌اندازی طرح توسعه آزمایشگاه بیمارستان امام خمینی(ره) اراک، امکان انجام طیف بزرگی از اقدامات تشخیصی در این بیمارستان فراهم شده است و امید می‌رود که زمینه انجام آزمایش کرونا نیز بر اساس نیاز روز جامعه در بیمارستان‌های تامین اجتماعی کشور انجام شود و این مهم نیاز به ابلاغیه ستاد ملی کرونا دارد.
وی اظهار داشت: راه‌اندازی واحد سنگ شکن در این بیمارستان یکی از نیازهای تخصصی بود که ضمن خدمات کیفی می‌تواند بار بزرگی را از دوش بیمارستان‌های دولتی اراک کم کند.
 
    

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today