مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با سرد شدن هوا و کاهش دما، حضور یک فرد ناقل حتی با ماسک در یک فضای سر بسته، در صورت نبود تهویه مناسب، خطرناک است.

سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در این زمینه اظهار کرد: نانوایی‌ها، سرویس‌های حمل و نقل عمومی و کارخانه‌ها بهداشت را بیشتر رعایت کنند زیرا میزان ابتلاء در این صنوف نسبت به بقیه بالاتر است و به همین دلیل از این عزیزان می‌خواهیم تا پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.
وی ادامه داد: طبق گزارش‌ها متأسفانه نانوایی‌ها جزو صنوفی هستند که کمترین میزان رعایت بهداشت را دارند که با توجه به برودت هوا و پیش بینی همه گیری این ویروس، از نانواهای عزیز و همکارانشان می‌خواهیم به هنگام پخت نان از ماسک استفاده کنند و ضمن رعایت موازین بهداشتی به مشتریانی که از ماسک استفاده یا مسائل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند خدمات ارائه ندهند و در مقابل به مردم عزیز هم توصیه می‌کنیم قبل از مصرف نان، آن را حرارت دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: همچنین بر اساس مصوبه قرارگاه پدافند زیستی مقرر شد تمام شهروندان اعم از رانندگان، تاکسی داران و اتوبوس‌رانان از ماسک استفاده کرده و رانندگان تاکسی از سوار کردن ۳ نفر در عقب و رانندگان اتوبوس از سوار کردن تعداد زیاد مسافر جدا خودداری کنند که ضمن دعوت این عزیزان به رعایت این مصوبه از نیروی انتظامی و راهور نیز می‌خواهیم در صورت مشاهده تخلف برخورد کنند.
وی تاکید کرد: همچنین طبق گزارش‌های رسیده، متأسفانه میزان ابتلاء و درگیری کارگران در کارخانجات بالا است و نشان می‌دهد مدیران و خود کارگران قدری بیشتر باید به فکر سلامتی و حفظ جانشان بوده و در صحت و حفظ ایمنی بالاتری به کار و فعالیت مشغول باشند.
حضور فرد ناقل حتی با ماسک در یک فضای سر بسته می‌تواند خطرناک باشد.
جمالیان در ادامه خطاب به مردم و مدیران دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: به تهویه هوا بیشتر اهمیت دهید، چراکه با سرد شدن هوا و کاهش دما، حضور یک فرد ناقل حتی با ماسک در یک فضای سر بسته، در صورت نبود تهویه مناسب می‌تواند، خطرناک باشد.

 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today