ایسنا/ طبق آخرین آمار کرونا در استان زنجان، امروز، ۶ آذرماه ۴۵ مورد مثبت بستری و ۲۳۰ مورد مثبت سرپایی از لحاظ آزمایشگاهی و فوت ۱۰ بیمار کرونایی ثبت شد.

بر اساس آخرین اخبار کرونا، سه شهرستان استان زنجان در وضعیت قرمز کرونایی و در پیک سوم کرونا قرار دارد. قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا در استان تنها با رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و آداب تنفسی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر خواهد بود.
در خصوص وضعیت مبتلایان ویروس کرونا در استان زنجان، در حال حاضر ۶۲۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند و بستری جمعی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۶ هزار و ۵۵۳ مورد بوده است.
طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۳ مورد مثبت ابتلا به بیماری کرونا به صورت سرپایی شناسایی شده است. در حال حاضر ۳۰ هزار و ۷۰۴ مورد مثبت سرپایی بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی مبتلا به بیماری کرونا هستند.
همچنین طبق آخرین آمار کرونا در استان، موارد مثبت بستری کرونا در بیمارستان‌های استان زنجان، ۴۵ مورد بوده که از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۵۷۹۳ مورد مثبت بستری براساس یافته‌های آزمایشگاهی ثبت شده است.
متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در این استان، جان خود را از دست داده‌اند. گفتنی است از ابتدای شیوع کرونا تاکنون مجموع بیماران فوت شده در استان زنجان به ۸۹۲ نفر رسیده است.
از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان زنجان، مجموع بیماران بهبودیافته و ترخیص شده نیز ۴۶۷۲ مورد گزارش شده است.
قابل ذکر است، از شیوع بیماری کرونا تاکنون، مجموع موارد مثبت ابتلا به بیماری کرونا طبق یافته‌های آزمایشگاهی در استان زنجان ۳۶ هزار و ۴۹۷ مورد بوده است.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today