فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شمار جانباختگان کرونا از ۳۰۶ نفر گذشت.

پرویز یزدان‌پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی 24 ساعت گذشته 7 بیمار مبتلا به کووید19 جان خود را از دست داده و شمار جانباختگان استان به 306 نفر رسیده است.
وی افزود: هم اکنون 418 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 158 نفر مبتلای قطعی و 30 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
تعداد بهبودیافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 15 هزار و 483 مورد گزارش شده است.
وی اضافه کرد: از 470 نمونه نمونه دریافت شده که حدود 59 درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مربوط به کهگیلویه 36 درصد، بویراحمد 26 درصد، گچساران 20 درصد، دنا 6 درصد، چرام 5 درصد و مابقی موارد در سایر شهرستان‌های استان هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: اگر بعضی‌ها رفتار اجتماعی نامناسب، سهل انگاری و عادی انگاری را در مواجهه با این ویروس ادامه دهند، راهی جز تداوم اعمال محدودیت ها برای حفظ سلامتی مردم نیست.
یزدان‌پناه خاطرنشان کرد: این بیماری همچنان بیش از پیش در حال مبتلا کردن تعداد زیادی از مردم است و اگر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام نشود شاهد افزایش مبتلایان و مرگ و میرها خواهیم بود.
وی از مردم خواست به احترام زحمات کادر درمانی که این روزها به شدت احساس خستگی می‌کنند، بهداشت فردی را رعایت کرده و به پروتکل‌های ابلاغی وزرات بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان پایبند بوده و آنها را اجرا کنند تا به سلامت از این روزهای سخت گذر کنیم، با توجه به فرا رسیدن سرما لازم است که در خانه ها تهویه مناسب وجود داشته باشد و از دورهمی‌های خانوادگی پرهیز شود.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today