ایرنا/ همزمان با سالروز وفات حضرت معصومه(س) ۲ شهید مدافع امنیت و نظم و سلامت در چهارمحال و بختیاری روز پنجشنبه با حضور کادر درمان، نیروی انتظامی و نظامی و مسوولان استانی تشییع شدند.

پیکر شهیده دکتر رضوان نورمند چالشتری استاد دانشگاه و فلوشیب الکتروفیزیولوژی بالینی قلب در راه مبارزه با ویروس کرونا شهید شده بود، روز پنجشنبه از مجموعه ورزشی انقلاب شهرکرد تشییع شد.
این شهیده به عنوان چهارمین شهید مدافع سلامت استان روز چهارشنبه پس از چند روز بستری در بیمارستان هاجر شهرکرد به سبب ابتلای به ویروس کرونا به شهادت رسید، که پیکرش با حضور کادر درمان تشییع شد.
همچنین در این روز پیکر شهید استوار یکم امین محمد یوسفی که روز چهارشنبه از سوی مجرمان تحت تعقیب به شهادت رسیده بود، در این روز تشییع شد.
فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری در آیین تشییع شهید استوار یکم امین محمد یوسفی گفت: شهدای نظم و امنیت و نیروی انتظامی به منظور ایجاد امنیت و آرامش در کشور از آسایش خود و حتی جان خود می‌گذرند تا اسلام، مسلمانان و نظام مقدس جمهوری اسلامی سربلند باشد.
سردار منوچهر امان‌اللهی افزود: برای کارکنان نیروی انتظامی جای افتخار است که امروز با کمال حزن و اندوه در آیین تشیع  حضور داریم اما افتخار می‌کنیم که در راه نظم و امنیت تلاش می کنیم.
وی اظهارداشت: شهادت استوار یکم یوسفی و شهدای مدافع وطن و امنیت نشان‌دهنده این است که ماموران و کارکنان نیروی انتظامی برای حفظ ارزشهای دینی و خوبی‌ها و دفاع از کشور مصمم هستند و از جان می‌گذرند.
صبح روز چهارشنبه پنجم آذرماه عوامل کلانتری چالشتر در شهرکرد برای دستگیری ۲ نفر متهم تحت تعقیب به محل اختفاء آنان اعزام شدند که یکی از متهمان حین دستگیری، به وسیله سلاح شکاری به سمت نیروها تیراندازی کرد که در این حین استوار یکم "امین محمد یوسفی" بر اثر شلیک ساچمه از ناحیه شکم و پا مجروح شد.
نماینده ولی فقیه درچهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد روز پنجشنبه در پیامی، شهادت شهیده دکتر رضوان نورمند چالشتری و شهید استوار یکم محمدیوسفی وردنجانی را تسلیت گفت. 
حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام با تسلیت به خانواده ۲ شهید و شهیده مدافع سلامت و وطن گفت: امروز برای استان چهارمحال و بختیاری از روزهای ماندنی است، روزی که در ۲ عرصه متفاوت، ۲ شهید و ۲ فداکار ایثارگر را بر دوش گرفته و بدرقه بهشت نمودند، شهیدی در عرصه سلامت و شهیدی در عرصه امنیت، شهدایی که در انتظار چنین لحظات شیرینی بودند و از خدای متعال این فوز عظیم را مسئلت می داشتند. 
مرحومه شهیده سرکار خانم نورمند و مرحوم شهید محمد یوسفی به قرب الهی بار یافتند و به خیل شهدای ملکوتی پیوستند.
در این پیام آمده است، امروز این پیام در کادر درمان کشورمان و در نیروی انتظامی میهن مان، به طور برجسته و محسوس به چشم می‌خورد و همه آماده اند تا لبیک گوی شهدای عزیز باشند، به همه آنها خدا قوت می گوییم و برایشان آرزوی توفیق داریم. 
در پیام نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری آمده است: این شهادت را که در روز ارتحال بانوی ملکوت، حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به تشییع و خاکسپاری  انجامید، تبریک و تسلیت می گویم و برای بازماندگان و همکاران این دو عزیز صبر و اجر مسألت دارم.
پیش از این زنده‌یاد پریسا رفیعی از پرسنل خدوم شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجن، ذبیح‌الله کاویانی از پرسنل بهداشت و درمان شهرستان بروجن و علیرضا صانعی از پرسنل تاسیسات بیمارستان هاجر شهرکرد جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند و به شهدای مدافع سلامت کشور پیوستند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday