فارس/ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فردیس گفت: با توجه به افزایش قیمت مرغ و به منظور تعادل قیمت این محصول و افزایش دسترسی عموم شهروندان، ۵۷ تن مرغ منجمد مشمول طرح تنظیم بازار در سطح شهرستان توزیع می‌شود.

علیرضا افتخاری، رئیس اداره صمت شهرستان فردیس اظهار کرد: توزیع ۵۷ تن مرغ منجمد دولتی به قیمت هر کیلوگرم ۱۵ هزار تومان با هدف تنظیم بازار این کالای استراتژیک در شهرستان فردیس آغاز شد.
وی افزود: ۲۵ واحد منتخب تحت نظارت بازرسان اداره صمت و اتاق اصناف شهرستان فردیس مبادرت به عرضه در مناطق مختلف شهرستان فردیس می‌کند.
رئیس اداره صمت فردیس با بیان اینکه نظارت و بازرسی به صورت مستمر بر مراکز عرضه مرغ انجام می‌شود، گفت: چنانچه تخلفی در نحوه عرضه مرغ منجمد دولتی  مشاهده شود با متخلفان به‌شدت برخورد می‌شود.
افتخاری همچنین از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه گرانفروشی، کم فروشی و تخلفات صنفی به ویژه در مراکز عرضه محصول فوق، مراتب را از طریق تلفن ۱۲۴ سامانه ثبت شکایات مردمی سازمان صمت، اطلاع رسانی کنید تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.
گفتنی است اخیرا و بر اساس گفته مسؤولان امر، به دلیل عدم تخصیص ارز و کمبود نهاده‌های دامی، کاهش جوجه ریزی مرغداری‌ها، با کاهش تولید مرغ در کشور مواجه شدیم و همین امر افزایش قیمت مرغ تا سقف 37 هزار تومان در بازار را به دنبال داشته است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday