ایرنا/ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سقز با بیان اینکه بارش سنگین برف موجب مسدود شدن گردنه محمودآباد شد، گفت: در این شرایط تردد کامیون‌های حامل مواد معدنی نیز با مشکل و کُندی تردد مواجه شده است.

محمود روحانی‌زاده، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سقز اظهار داشت: تصور چنین بارشی در این فصل دور از انتظار بود البته هواشناسی پیش بینی کرده بود ولی با این وجود، پنج اکیپ راهداری در محورهای ارتباطی اصلی شهرستان(سقز به دیواندره، بانه، بوکان، مریوان و تکاب) در حال برف روبی و پاکسازی مسیرها هستند.
وی با بیان اینکه تریلرهای حامل مواد معدنی در جاده‌های اصلی سقز تردد را مختل کرده است، افزود: حضور این خودروهای سنگین باعث کُندی ترددها شده در نتیجه با تشدید بارش‌ها،  گردنه محمودآباد به سمت دیواندره مسدود شد.
روحانی‌زاده با اشاره به اینکه بارش برف در برخی مناطق به ۸۰ سانتیمتر هم رسیده است، اضافه کرد: با بارش‌های شدید برف در محورهای سقز - دیواندره و سقز - بانه با اختلال عبور و مرور مواجه هستیم و اکنون در این ۲ مسیر ترددها به کُندی پیش می‌رود.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سقز یادآور شد: با ادامه بارش‌های شدید برف محورهای سقز - دیواندره و سقز - بانه احتمالا مسدود شوند لذا از مردم تقاضامندیم از سفرهای غیر ضروری جدا خودداری کنند تا دچار مشکل نشوند.
روحانی‌زاده تاکید کرد: بعد از عملیات پاکسازی و برف روبی مسیرهای اصلی، همراه با اکیپ های روستایی و در صورت همکاری بخش خصوصی، جاده‌های فرعی و روستایی هم توسط اکیپ‌های راهداری انجام می‌شود.
وی از مردم خواست تا زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی و ایمنی را به همراه داشته باشند از تردد غیر ضرور در جاده‌های مواصلاتی سقز خودداری کنند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online