باشگاه خبرنگاران/ آمار بیماران مبتلا به کرونا و فوتی‌های این ویروس مهلک پس از دو روز روند نزولی، دوباره اوج گرفته و آمار فوتی‌ها به ۱۸ نفر رسید.

در شرایطی که آمار فوتی های کرونایی در دو هفته گذشته هر روز نزدیک به عدد ۲۰ بود، طی دو روز اخیر به عدد ۸ و ۱۰ رسیده بود اما امروز دوباره به عدد ۱۸ رسید.
از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۲۴ هزار و ۵۰۰ در استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری یزد به این بیماری مبتلا شده اند.
ابراهیم سلمانی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد در این باره گفت: از اول آذرماه تاکنون، تست کرونای هزار و ۳۹۴ نفر در یزد مثبت شد.
سلمانی اظهار داشت: در هفته گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هزار و ۳۹۴ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شدند.
وی ادامه داد: از مبتلایان شناسایی شده، ۴۴۷ بیمار در بیمارستان های استان بستری و سایر بیماران در منزل دوره درمان خود را طی کردند.
سلمانی با اشاره به بستری ۴۴۷ بیمار افزود: ۲۳۵ بیمار از شهرستان یزد، ۴۳ بیمار از شهرستان اردکان، ۳۳ بیمار از شهرستان میبد، ۳۲ بیمار از شهرستان خاتم، ۲۸ بیمار از شهرستان ابرکوه، ۲۴ بیمار از شهرستان مهریز، ۱۸ بیمار از شهرستان تفت، ۱۳ بیمار از شهرستان بافق، ۱۲ بیمار از شهرستان اشکذر و پنج بیمار از شهرستان بهاباد بودند.
سلمانی با اشاره به فوت ۱۲ بیمار در شبانه روز گذشته عنوان کرد: متاسفانه در هفته گذشته ۹۷ تن از بیماران مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند.
وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند.
سلمانی تصریح کرد: در حال حاضر، ۷۱۵ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۸۱ بیمار به دلیل وخامت حال، در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار گرفته اند.

 
 
  
  

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today