تسنیم/ معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان قزوین از فردا(شنبه ۸ آذرماه) به مدت یک هفته تعطیل هستند و فقط بخش امداد و نجات دستگاه‌های خدمات‌رسان شامل این تعطیلی نمی‌شوند.

منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین درباره مصوبات جلسه فوق‌العاده ستاد مقابله با کرونای استان قزوین اظهار داشت: بر اساس تصمیم‌های این جلسه که با حضور استاندار قزوین گرفته شد، کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان قزوین از فردا(شنبه 8 آذرماه) به مدت یک هفته تعطیل هستند و فقط بخش امداد و نجات دستگاه‌های خدمات‌رسان شامل این تعطیلی نمی‌شوند.
وی با یادآوری اینکه البته هیچ اداره، دستگاه و سازمانی به شکل مطلق تعطیل نمی‌شود، گفت: در همه ادارات 10 تا 20 درصد نیروها به تشخیص مدیر کل باید حضور داشته باشند و البته مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و معاونان آنها باید حتماً بر سر کار حاضر باشند و در دستگاه‌های متناظر آن در شهرستان‌ها هم باید مسئول و معاون حضور داشته باشند.
حبیبی اضافه کرد: دستگاه‌هایی مانند حوزه هنری قزوین، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تعطیل هستند. البته همان‌طور که گفتم مدیران کل و معاونان آنها سر کار حاضر شده و باید به مراجعان مردمی خدمات دهند. همچنین دفاتر خدمات قضائی و اسناد رسمی به طور کامل تعطیل هستند.
جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونای استان قزوین خاطرنشان کرد: نیروهای امداد و نجات دستگاه‌هایی مانند سازمان آتش‌نشانی شهرداری‌های استان، مرکز فوریت‌های پزشکی، هلال‌احمر، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت‌های توزیع نیروی برق، آب و فاضلاب و گاز باید به صورت 100 درصد بر سر کار حاضر باشند.
حبیبی افزود: همچنین کلیه کارمندان و کارکنان استانداری قزوین، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، صداوسیما، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین و همچنین بخش خدمات شهری شهرداری‌های استان قزوین به شکل 100 درصدی باید بر سر کار حضور داشته باشند و تعطیلی یک هفتگی ادارات استان قزوین شامل آنها نمی‌شود.
وی با اشاره به فعالیت بانک‌های استان قزوین با 50 درصد ظرفیت ادامه داد: در ضمن ساعت کاری اداراتی که باید فعال باشند، از ساعت 9 تا 13 است و مراجعان و مردم باید در این بازه زمانی به ادارات مربوطه مراجعه کنند.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today