فارس/ معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در دو روز آینده شدت بارش ها در استان های لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و ایلام است که منجر به طغیان رودخانه ها، جاری شدن سیلاب و در مناطق کوهستانی، کولاک برف خواهد شد.

محمد اصغری، معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: بارش ها تا یک شنبه ۹ آذر در نیمه غربی کشور و استان های واقع در سواحل خزر ادامه دارد، در این مدت در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش به صورت برف خواهد بود و در جنوب و جنوب غرب کشور بارش به شکل رگبار و رعد و برق خواهیم داشت همچنین وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
وی ادامه داد: امروز بارش برف و باران در استان‌های کردستان، لرستان، قزوین، زنجان، البرز، گیلان، مازندران، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، جنوب اردبیل، جنوب آذربایجان شرقی، جنوب خراسان شمالی، شمال استان تهران و شمال سمنان داریم.
معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز همچنین رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان، ایلام و غرب استان های کرمان و یزد و اصفهان داریم همچنین امروز بارش پراکنده در استان‌های خراسان رضوی، قم، تهران و همدان پیش بینی می شود.
اصغری با بیان اینکه دریای خزر امروز و فردا مواج است گفت: از امروز تا یکشنبه ۹ آذر، تنگه هرمز، خلیج فارس و غرب دریای عمان مواج است.
وی افزود: در دو روز آینده شدت بارش ها در استان های لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و ایلام است که منجر به طغیان رودخانه ها، جاری شدن سیلاب و در مناطق کوهستانی کولاک برف خواهد شد.
معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز دوشنبه ۱۰ آذر بارش برف و باران در نوار شمالی کشور خواهیم داشت همچنین در استان‌های بوشهر، کردستان، خوزستان، کرمانشاه، زنجان و شمال فارس و کهگیلویه و بویراحمد بارش پراکنده خواهیم داشت.
اصغری با بیان اینکه روز سه شنبه ۱۱ آذر در اغلب مناطق کشور جوری پایدار حاکم است، گفت: از چهار شنبه ۱۲ آذر سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب و غرب وارد کشور خواهد شد.
وی در  تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز شنبه ۸ آذر نیمه ابری در بعدازظهر افزایش ابر گاهی با بارش باران پیش‌بینی می‌شود و فرداشب بارش باران در تهران خواهیم داشت، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۹ و ۵ درجه خواهد بود.
معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه‌کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۸ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای ۲ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.