ایرنا/ سرپرست معاونت راهداری اداره‌کل راهداری همدان با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بارش باران و برف در سطح استان، گفت: ۳۴ گروه راهداری به منظور انجام عملیات امدادی و بازگشایی جاده ها در محورهای مواصلاتی استان به خصوص مناطق کوهستانی و سخت گذر مستقر شدند.

مسعود رستمی، سرپرست معاونت راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان اظهار کرد: در حال حاضر بارش شدید باران و ریزش برف در جاده‌های استان گزارش نشده و احتمال دارد بارش‌ها از صبح فردا در استان همدان آغاز شود.
وی اظهار داشت: اکنون همه محورهای ارتباطی استان به غیر از محور کوهستانی گنجنامه - تویسرکان باز  و تردد خودروها به صورت روان در حال جریان دارد.
رستمی در رابطه با انسداد جاده گنجنامه-تویسرکان نیز عنوان کرد:  این مسیر به دلیل شیب های تند، پیچ های خطرناک و پرتگاه های خطرآفرین، همه ساله با نزدیک شدن به فصل زمستان تا فصل بهار با ریختن خاک یا قرار دادن نیوجرسی مسدود می شود.
وی اضافه کرد: نزدیک به ۲۸۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری نیز  در گردنه های حساس استان مستقر شده اند تا در صورت احتمال بارش برف، ترافیک عبوری دچار اختلال نشود.
سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان گفت: همچنین نیروهای راهداری آماده اجرای عملیات نمک‌پاشی در محورهای همدان هستند.
وی با اشاره به اینکه شهروندان برای اطلاع از آخرین وضعیت راه‌ها با شماره تلفن ۱۴۱ تماس بگیرند، اضافه کرد: سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ نیز آماده اعلام وضعیت راه‌ها است.

 
  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today