ایرنا/ مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان از پلمب ۴۰ واحد صنفی این استان در یک هفته گذشته به علت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی خبر داد.

لیدا رفعتی، مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان اظهار داشت: واحدهای پلمب شده شامل ۱۹ سوپر مارکت و خواروبارفروشی، ۱۵ نانوایی، چهار رستوران، یک فروشگاه زنجیره ای و یک دفتر پیشخوان است.
وی ادامه داد: همچنین ۴۷۸ واحد متخلف به مرجع قضایی معرفی شدند که بیشترین سهم مربوط به سوپر مارکت و خواروبارفروشی با ۱۲۶ واحد سپس نانوایی با ۶۹ مورد، ۱۸ فروشگاه زنجیره ای، ۱۵ مطب ۹ رستوران و هشت جایگاه سوخت است.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان اظهار داشت: همچنین طی یک هفته گذشته سه هزار و ۱۶۲ مورد بازرسی از ۳۵ هزار و ۴۱۲ مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و تهیه، توزیع و طبخ موادغذایی این استان انجام شده است.
رفعتی افزود: ۸۵ درصد واحدها و اماکن نسبت به رعایت بهداشت فردی توجه داشتند اما با این وجود تنها صنایع ساخت و ساز با ۵۰ درصد کمترین میزان رعایت بهداشت فردی را به خود اختصاص دادند و وضعیت مابقی واحدها مطلوب است.
وی اضافه کرد: میزان استفاده از ماسک توسط خدمات دهندگان به طور میانگین به ۸۵ درصد رسیده و این رقم در نانوایی ها پایین تر از میانگین یعنی ۷۸ درصد است.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: کمترین میزان استفاده از ماسک توسط خدمات گیرندگان هنگام مراجعه به پایانه درون و برون شهری، جایگاه سوخت، سوپر مارکت و خواروبار فروشی و نانوایی‌ها است.


 
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today