ایرنا/ جانشین رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد گفت: با توجه به تداوم موج سوم شیوع این ویروس، اعمال محدودیت‌های جدید از فردا هشتم آذرماه جاری به مدت یک هفته دیگر در استان اعمال می‌شود.

احمد ترحمی، جانشین رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد اظهار کرد: همه اداره ها، سازمان‌های دولتی و عمومی به استثنا بخش‌های خدمات ضروری و بیمارستان‌ها به مدت یک هفته دیگر تعطیل و فعالیت کارکنان براساس بخشنامه سازمان اداری استخدامی به‌صورت دورکاری است.
وی با اشاره به اینکه در خصوص دادگستری و سازمان‌های تابعه، خدمات ضروری مطابق بخشنامه معاون اول قوه قضاییه ارایه می‌شود، ادامه داد: بخش مرکز پیام، فوریت‌ها و حوادث دستگاه‌های خدمات‌رسان مانند راهداری، آب، برق، گاز، مخابرات و شهرداری‌ها فعال بوده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن باید خدمات ارائه کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد اظهار کرد: همه کارمندان در ساعت کار اداری در حالت آماده باش و در دسترس بوده و باید در صورت ضرورت و اعلام واحد مربوطه در محل کار حاضر شوند و حضور کارکنان اداره ها برای انجام امور ضروری خدمات بنا به تشخیص مدیران است.
ترحمی با اشاره به اینکه چنانچه کارمندی به مسافرت برود و خودرواش جریمه یا نامش در سامانه خرید بلیت ثبت شود، علاوه بر لغو تعطیلی، برابر مقررات با او برخورد می‌شود، تصریح کرد: دفاتر اداری، شرکت‌های بخش‌خصوصی و غیردولتی نیز به مدت یک هفته تعطیل است.
معاون استانداری یزد همچنین اظهار کرد: مدت وکالت نامه خودرو و معاینه فنی خودروها تمدید شد و نیازی به مراجعه به مراکز مربوطه نیست و همه اصناف گروه شغلی ۲، سه و چهار در استان به‌مدت یک هفته تعطیل است و در صورت تخلف محل کسب آنها برابر مقررات پلمب می شود.
ترحمی گفت: اصناف و مشاغل ضروری شامل نانوایی‌ها، لبنیاتی ها، میوه و تره بار، غرفه مواد غذایی، فروشگاه‌های بزرگ و بیرون بر رستوران‌ها و فست‌فودها بدون مراجعه حضوری در شب تا ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه طبق برنامه هفته گذشته مجاز به فعالیت است و سایر اصناف گروه یک شغلی فقط تا ساعت ۱۵ و ۳۰ ‌دقیقه مجاز به فعالیت و پس از آن تعطیل است.
وی با بیان اینکه بیرون بر رستوران‌ها و فست‌فودها هم بعد از ساعت ۱۵ و ٣٠ دقیقه فقط با سفارش تلفنی و ارسال با پیک مجاز به فعالیت است، بیان کرد: گیم‌نت‌ها و خانه‌های مسافر هم تعطیل است و مطب‌ پزشکان بعد از ساعت هشت و ٣٠ دقیقه شب مجاز به فعالیت نیست.
این مسوول با اشاره به اینکه تردد خانوادگی از ساعت ۱۸ عصر و ممنوعیت تردد کامل خودروها از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح به مدت یک هفته دیگر اعمال می‌شود، گفت: سفر به مناطق ییلاقی و روستاهای خوش آب و هوای استان ممنوع است و متخلفان با دوربین‌های نظارتی اعمال جریمه می‌شوند.
به گفته ترحمی، ناوگان حمل و نقل عمومی تا ساعت ۱۵ و ٣٠ دقیقه فعال است و فرمانداران، بخشداران و مدیران بخش بهداشت و درمان باید در حوزه ماموریت خود حضور داشته باشند و فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها دارای کشیک فعال در طول هفته باشد.
وی اظهار کرد: چنانچه دستورالعمل جدیدی از ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا و کمیته‌های آن صادر شود، در این مورد اطلاع‌رسانی ‌و ملاک عمل است.
 
  
  

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today