فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 116 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته در استان شناسایی شد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 116 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 553 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: 351 بیمار کرونایی در سنندج، 29 بیمار در سقز، 44 بیمار در مریوان، 34 بیمار در قروه، 19 بیمار در بیجار، 34 بیمار در کامیاران، 7 بیمار در دیواندره، 27 بیمار در بانه، 2 بیمار در دهگلان و 6 بیمار در سروآباد بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: حال 103 بیمار مبتلا به کرونا در کردستان وخیم است و در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
رضاعی از مرگ 7 بیمار در 24 ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کرونا در استان خبر داد، گفت: آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان به 912 نفر رسید.
به گفته وی، از زمان شیوع کرونا ویروس تاکنون 341 نفر در سنندج، 161 نفر در سقز، 65 نفر در قروه، 62 نفر در کامیاران، 78 نفر در بانه، 54 نفر در دیواندره، 42 نفر در بیجار، 92 نفر در مریوان، 15نفر در دهگلان و 2 نفر در سروآباد جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online