ایرنا/ رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: ۵۷ درصد از مصدومان حوادث رانندگی هفته گذشته این استان، مرتبط با موتورسیکلت‌سواران بوده است.

محمد شهیدی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم افزود: هفته گذشته پنج هزار و ۵۶۷ تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ قم برقرار و منجر به انجام یک هزار و ۵۴۸ ماموریت توسط کارشناسان این مرکز شد.
وی اضافه کرد: در این ماموریت ها یک هزار و ۴۲۸ بیمار و مصدوم حوادث مختلف از جمله حوادث رانندگی توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل و یا در محل حادثه درمان شدند.
وی با اشاره به وقوع ۲۲۵ حادثه رانندگی، ادامه داد: از این تعداد ۲۰۰ حادثه در داخل شهر و ۲۵ حادثه نیز در محورهای مواصلاتی استان قم رخ داده است.
شهیدی خاطرنشان کرد: در این حوادث ۲۸۳ نفر مصدوم شدند که ۱۷۸ نفر به دلیل وخامت حالشان به بیمارستان منتقل و ۱۰۵ نفر نیز در محل حادثه درمان شدند.
به گفته وی، در حوادث رانندگی هفته گذشته قم، یک نفر جان خود را از دست داد.
وی گفت: ۱۳۷ مورد معادل ۶۰ درصد از حوادث رانندگی و ۱۶۳ نفر معادل ۵۷ درصد از مصدومان این حوادث مرتبط با موتورسیکلت بوده است.
اورژانس قم با ۲۲ پایگاه شهری، ۱۸ پایگاه جاده‌ای، ۴۳ آمبولانس فعال، یک پایگاه هوایی و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس مشغول خدمات‌رسانی به شهروندان می‌باشند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday