ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اجرای طرح محدودیت‌های تردد و همکاری مردم در استان مرکزی مطلوب است و نیروی انتظامی در اجرای این طرح مشارکت خوبی را رقم زده است.

سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در این باره اظهار کرد: محدودیت‌های تردد در هفته اخیر به‌صورت جدی اعمال شد و امید می‌رود که وضعیت بحرانی کنونی و فشار مضاعف بر کادر درمان آرام آرام کاسته شود.
وی اظهار داشت: نگرانی دانشگاه از افراد بالای ۶۰ سال بود که اغلب آنان با بیماری زمینه‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند و ابتلای آنان به کرونا ممکن است به وخامت حالشان بیانجامد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: از  آغاز کرونا تاکنون چهار هزار و ۷۱۰ بیمار مسن در مراکز درمانی استان مرکزی بستری شده و ۸۷ درصداز آنان با حال عمومی خوب مرخص شده‌اند.
جمالیان خاطرنشان کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی بازوی کمکی مطلوبی برای مدیریت کرونا است و به بخش درمان استان کمک می‌کند تا بیمارستان ها خلوت شده و در نتیجه چرخه اقتصاد فعال شود.
وی افزود: استان مرکزی در زمینه مراکز تشخیصی کرونا با محدودیت مواجه بود اما در ۱۰ روز اخیر شمار آزمایشگاه‌های تشخیصی این بیماری به سه مرکز در بخش خصوصی و سه مرکز دولتی افزایش یافته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در هفته اول آذرماه جاری با اجرای طرح محدودیت ترددها کاهش قابل توجهی در همه موارد مشاهده شد در این مدت در استان یک هزار و ۸۸۶ مورد مثبت کرونا به یک هزار و ۴۱۱ مورد رسید که ۲۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
علی علیمحمدی افزود: آمار بیماران کرونایی بستری شده در استان در هفته آخر آبان از ۳۶۰ مورد بود که این شاخص اکنون به ۲۲۷ بستری رسیده و ۳۷ درصد کاهش دارد.
وی اظهار داشت: شمار افراد بیمار سرپایی نیز از یک هزار و ۵۲۶ نفر با ۲۲ درصد کاهش به یک هزار و ۱۸۴ نفر رسیده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: هفته آخر آبان‌ماه جاری آمار فوتی‌های کرونایی از مورد به ۶۷ مورد رسید و ۲۰ درصد کاهش در شاخص مذکور ثبت شده است.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today