باشگاه خبرنگاران/ مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر آذربایجان‌غربی از پیدا شدن یکی از سه کوهنورد مفقود شده در کوه بلقیس تکاب خبر داد.

امیر جعفرزاده، مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: برابر اطلاعات واصله سه کوهنورد اهل استان‌های گلستان، آذربایجان‌شرقی و زنجان که روز پنج‌شنبه در هوای برفی برای صعود به کوه سه‌هزار و ۳۵۰ متری بلقیس به شهرستان تکاب سفر کرده بودند، در ارتفاعات این کوه مفقود شدند.
وی افزود: این کوهنوردان عصر پنج‌شنبه با وجود هوای برفی و کولاکی به ارتفاعات کوه بلقیس صعود کردند، اما از اواخر روز جمعه ارتباط آن‌ها قطع شده و هیچ خبری از وضعیت آن‌ها در دسترس نیست.
مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر آذربایجان‌غربی بیان کرد: دو تیم شامل تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر و هیئت کوهنوردی تکاب بلافاصله پس از اطلاع از مفقود شدن این کوهنورد‌ها وارد عمل شده و از ساعت هشت صبح روز شنبه عملیات جستجو برای یافتن آن‌ها را آغاز کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی اظهار کرد: تیم‌های امداد و نجات کوهستان برای یافتن این کوهنور‌ها از چند مسیر مختلف به ارتفاعات کوه بلقیس صعود کردند که امروز ظهر یک نفر را در وضعیت سلامتی کامل پیدا کرده و عملیات جستجو برای یافتن دو نفر دیگر همچنان ادامه دارد.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today