رکنا/ فرمانده انتظامی بافت گفت: فرد کلاهبرداری که در بستر اینترنت با وعده ازدواج و فریب دختران جوان 400 میلیون ریال دریافت کرده و به دنبال فریب دیگر طعمه های خود بود شناسایی و دستگیر شد.

محمود بیدشکی، فرمانده انتظامی بافت در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی اعلام گزارشی از پلیس فتا استان مازندران مبنی بر این که فردی از طریق شبکه ها و گروه های اجتماعی با دادن وعده ازدواج اقدام به کلاهبرداری و اخاذی از یک دختر جوان مازندرانی به مبلغ 400 میلیون ریال کرده و مشخص شده فرد کلاهبردار اهل شهرستان بافت در استان کرمان است، موضوع در دستور کار پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: در این رابطه ماموران با انجام تحقیقات بعدی و پی جویی های پلیسی موفق شدند فرد کلاهبردار را شناسایی و وی را با هماهنگی قضایی دستگیر کنند که این پسر جوان در اظهارات خود به کلاهبرداری از سه خانم در شهرهای مازندران، تهران و کرج اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی بافت تصریح کرد: این پسر جوان با جلب اعتماد دختران جوان در فضای مجازی تحت عنوان خواستگار و با دادن وعده ازدواج اقدام به دریافت تصاویر و عکس های خصوصی آنان کرده و سپس با تهدید انتشار عکس ها از آنان اخاذی می کرده است.
بیدشکی با اشاره به تشکیل پرونده و معرفی این متهم به مراجع قضایی و بازگشت مبلغ دریافتی به حساب شاکی بیان کرد: پنهان بودن هویت افراد از ویژگی های خاص ارتباط در فضای سایبری است که برخی از همین طریق اقدام به فریب افراد می کنند؛ اما در این میان دور از منطق است که دختران جوان به چنین وعده های فریبنده ای در فضای مجازی اعتماد و ناآگاهانه زمینه اخاذی یا سوء استفاده دیگران از آبرو، احساسات و زندگی خود را فراهم کنند.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar