باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۱۲۵ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی شناسایی شدند.

مهدی زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۳ آزمایش جدید از افراد مشکوک به کرونا در استان گرفته شد که جواب ۱۲۵ آزمایش شامل ۴۶ بیمار بستری و ۷۹ بیمار سرپایی، مثبت قطعی اعلام شد.
او افزود: از ۱۲۵ بیمار جدید شناسایی شده، ۲۹ نفر مربوط به شهرستان بیرجند، ۱۶ نفر فردوس، ۲۲ نفر قاین، ۱۵ نفر طبس، ۱۱ نفر نهبندان، ۵ نفر درمیان، ۱ نفر سربیشه، ۱۱ نفر سرایان، ۷ نفر زیرکوه و ۲ نفر نیز مربوط به شهرستان خوسف است.
مهدی زاده اظهار کرد: هم اکنون ۳۳۱ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌ های استان بستری اند که ۲۱۴ نفر آن‌ها مبتلا به کرونا هستند و از این تعداد ۵۶ نفر در بخش‌ های آی سی یو بستری اند و متأسفانه، حال ۱۳ نفر آنان وخیم است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۱۰ نفر دیگر در استان در اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و با این تعداد، آمار کل فوتی‌ های استان به ۵۹۵ نفر رسید.
در خراسان جنوبی تاکنون ۲۹ هزار و ۲۹۶ تست کرونا از افراد مشکوک گرفته شده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۵۹۷ نفر مبتلا به کرونا هستند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today