رکنا/ هشت شکارچی متخلف با تلاش محیط بانان در چالدران و شوط از شهرهای شمال آذربایجان‌غربی دستگیر و پرونده آنها برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

حجت آذریار، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست چالدران اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست چالدران طی پایش میدانی زیستگاه های خشکی و آبی شهرستان دو مورد تخلف شکار و صید را در یک اقدام ضربتی شناسایی و متوقف کردند.
وی افزود: از یک دسته شکارچی، یک قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز(قاچاق)، یک قبضه اسلحه مجاز به همراه لاشه یک قطعه کبک و تعداد زیادی فشنگ و از صیادان متخلف در زیستگاه های آبی چهار رشته تور ماهیگیری کشف و ضبط شد.
آذریار اضافه کرد: در این خصوص ۶ نفر متخلف شناسایی و دستگیر و پرونده برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.
همچنین رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماکو و شوط گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در ارتفاعات شهرستان شوط دو نفر شکارچی متخلف را شناسایی و دستگیر کردند.
جعفر تقی زاده اضافه کرد: این متخلفان با مشاهده ماموران محیط زیست قصد فرار از منطقه را داشتند که پس از تعقیب و گریز دستگیر شدند.
وی ادامه داد: از متخلفان دو قبضه اسلحه شکاری، مقادیری ادوات شکار و لاشه سه قطعه کبک معمولی و یک سر خرگوش کشف و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today