ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به آمار بیماری کووید ۱۹ در هفته نخست آذر امسال، تاکید کرد: بررسی این آمار گویای کاهش ۱۵ درصدی تعداد موارد بستری و رسیدن آن از ۲ هزار و ۱۰۰ به حدود یک هزار و ۸۰۰ نفر است.

آرش نجیمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به تعداد موارد ابتلا به کرونا اشاره و اظهار کرد: پاسخ مثبت و قطعی ابتلا به کرونا در میان افرادی که تست کرونا دادند در استان اصفهان کاهش یافته و از ۶۰ به ۴۵ درصد رسیده یعنی در زمان حاضر از هر یکصد نفر که آزمایش کرونا می دهند جواب ۴۵ نفر آنها مثبت است.
وی با تاکید بر اینکه کاهش این آمار نتیجه محدودیت هایی است که از بیستم آبان در شهرهای بزرگ اعمال شد، خاطرنشان کرد: افزایش میزان رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی در این امر تاثیر به‌سزایی داشته است.
به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بر اساس آخرین آمار و گزارش وزارت بهداشت، میزان رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی در اصفهان بهبود پیدا کرده و از کمتر از ۸۰ درصد در ماه اخیر به حدود ۹۰ درصد در آذر جاری رسیده و نسبت به گذشته، تغییر محسوسی داشته که نشانه مشارکت بیشتر مردم در این زمینه است.
نجیمی درباره آمار مرگ و میر و بیماران بدحال، خاطرنشان کرد: هنوز نمی توان با قطعیت درباره تغییرات آنها اظهارنظر کرد و باید تا پایان این هفته منتظر ماند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه به طور معمول دو تا سه هفته پس از آغاز اعمال محدودیت ها می توان شاهد تاثیرهای آن بود، ابراز کرد: با شروع اعمال محدودیت ها از بیستم آبان برای برخی مشاغل تا ساعت ۱۸ و پس از آن محدودیت های جدید آذر ماه که تعطیلی اداره ها را در هفته جاری به‌دنبال داشت، انتظار تاثیر آن در کاهش آمار بستری را داشتیم.
نجیمی ادامه داد: اما هنوز این تاثیرگذاری به حد مطلوب و مناسب نرسیده است و ضرورت دارد که محدودیت ها تا رسیدن به وضعیت قابل قبول ادامه یابد.
وی با تاکید بر اینکه همراهی و مشارکت مردم در این زمینه بسیار نقش دارد، گفت: تا جای امکان باید مشاغلی که امکان تجمع در آنها وجود دارد مانند بانک ها محدود شود تا این اثربخشی خود را بهتر و بیشتر نشان دهد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today