مهر/ بارش شدید باران از شب گذشته تاکنون در استان ایلام علاوه بر طغیان رودخانه های فصلی استان، باعث قطع آب بخشی از شهر ایلام و آبگرفتگی بسیاری از معابر شده است.

مطابق پیش بینی‌های هواشناسی استان ایلام، از شب گذشته با ورود یک سامانه بارشی قوی به استان ایلام، اکثر شهرهای استان شاهد بارش شدید باران بودند.
در حال حاضر نیز بارش باران در مناطق مختلف استان ایلام ادامه دارد.
بارش شدید باران علاوه بر طغیان رودخانه‌های فصلی در استان ایلام، باعث آبگرفتگی معابر بسیاری از شهرهای استان نیز شده است.
همچنین به علت بارندگی شب گذشته کدورت آب چشمه گل کل شهر ایلام بالا رفته و از ساعت یک بامداد امروز یکشنبه مورخه ۹۹/۹/۹ پمپاژ آب به داخل شهر قطع شده و به دنبال آن آب مناطق بلوار امام خمینی ره، بلوار جمهوری، خیابان بعثت، محله بانبرز، خیابان آیت الله حیدری، محله نوروز آباد، شادآباد، خیابان پاسداران، خیابان‌های اطراف مسجد جامع، بلوار آزادی و بلوار خرمرودی با افت فشار و یا قطعی مواجه شده است.
طبق اعلام شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، اکیپ‌های حوادث و اتفاقات در حال رفع این مشکل هستند و تا ساعاتی دیگر مجدداً پمپاژ آب انجام می‌شود.
طبق اعلام هواشناسی استان ایلام، بارش‌ها تا بعدازظهر امروز در سطح استان با شدت و ضعف تداوم دار، از عصر امروز سامانه بارشی پر قدرت از سطح خارج شده و شاهد کاهش دما در اکثر نقاط استان هستیم.
مدیریت بحران استان ایلام نیز به دلیل شدت بارندگی‌ها در سطح استان، تا روز یکشنبه ۹۹/۹/۹ نسبت به صدور هشدار سطح نارنجی اعلام و الزام آماده باش را به دستگاه‌های خدمات رسانی اعلام کرده است.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/